‼️ DNS testēšana ārkārtējās situācijas laikā - uzzināt vairāk

 • Epiģenētika – Pārmaiņu zinātne
  31/08/2021 - GenEra
  Epiģenētika – Pārmaiņu zinātne

  Parasti par ģenētiskiem traucējumiem un saslimšanām runā tad, ja mūsu DNS ir kādas gēnu izmaiņas. Tomēr mūsu gēnu uzvedība vai ekspresija jeb tas, kā tie darbojas, nav atkarīga tikai no pašas DNS secības - to ietekmē arī citi faktori, piemēram, mūsu ikdienas uzvedība un vide mums apkārt. Šie faktori tiek saukti par epiģenētiskajiem faktoriem, bet zinātne – epiģenētika – pēta, kā mūsu uzvedība un vide var ietekmēt gēnu darbību.

  Lasīt vairāk
 • 12/07/2021 - GenEra
  Salīdzinošā genomika

  Salīdzinošā genomika ir bioloģisko pētījumu joma, kurā zinātnieki salīdzina dažādu sugu pilnās genoma sekvences. Rūpīgi salīdzinot rakstura iezīmes, kas raksturīgas dažādiem organismiem, pētnieki var precīzi noteikt genoma reģionus, kuros ir vai nav līdzības.Var tikt salīdzinātas DNS sekvences, gēni, gēnu secība, regulējošās sekvences un citas struktūras sastāvdaļas.

  Lasīt vairāk
 • GenEra DNS testu paraugu nodošana CL filiālēs
  13/05/2021
  Sadarbība ar Centrālo laboratoriju

  Ģenētikas laboratorija GenEra jau vairākus gadus sadarbojas ar Centrālo laboratoriju. Paraugus uz GenEra piedāvātajām ģenētiskajām analīzēm var nodot visās Centrālās laboratorijas filiālēs, un tās tiks nogādātas uz ģenētkas laboratoriju GenEra DNS testu veikšanai.

  Lasīt vairāk
 • 26/04/2021
  DNS testi veselības sardzē mūža garumā

  Ģenētikas laboratorija GenEra strādā un nepārtraukti attīstās, lai klienti var saņemt visu medicīnisko DNS testu rezultātus, kuri ir noderīgi diagnostikā un ārstēšanā. Mēs sniedzam iespēju uzzināt vairāk par savu veselību un palīdzam dzīvot. Esam uzticami partneri veselības nosargāšanā visas dzīves garumā.  

  Lasīt vairāk
 • 14/04/2021
  Ģenētiska informācija mūsdienās ir svarīga katram

  Ģenētikas laboratorija GenEra jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Šajā laikā esam kļuvuši par uzticamiem ekspertiem ģenētisko testu izvērtēšanā un veikšanā.

  Lasīt vairāk
 • PCR testi un citi COVID-19 testēšanas veidi
  21/03/2021
  PCR testi un citi COVID-19 testēšanas veidi

  Esam izveidojuši informatīvu rakstu, kurā pastāstām, kas vispār ir PCR jeb PĶR (polimerāzes ķēdes reakcijas) testi, kurus izmanto arī Covid-19 testēšanā, kā arī kādas vēl ir testēšanas iespējas un ar ko tās atšķiras.

  Lasīt vairāk
 • Ģenētiskie traucējumi - 5. daļa
  07/03/2021
  Ģenētiskie traucējumi - 5. daļa

  Vēzis jeb ļaundabīgs audzējs ir smaga un nopietna slimība, kas katru gadu atņem daudzu cilvēku dzīvības visā pasaulē. Audzēji, to straujās un smagās slimības gaitas dēļ, ir izplatīti pētījumu objekti, cenšoties izprast slimību un uzzināt ko jaunu par to, kā to ārstēt un ierobežot. Šajā rakstu sērijā lasi par ļaundabīgo audzēju jeb vēža veidiem, kurus iespējams pārmantot.

  Lasīt vairāk
 • Viss par hromosomām
  14/02/2021
  Viss par hromosomām

  Hromosomas ir pavedieniem līdzīgas struktūras, kas atrodas šūnas kodolā - cilvēkiem, dzīvniekiem, arī augiem. Katra hromosoma sastāv no olbatumvielām un vienas dezoksiribonukleīnskābes (DNS) molekulas. Termins hromosoma cēlies no grieķu valodas vārdiem krāsa (hroma) un ķermenis (soma). Lasi rakstu un uzzini, kāda ir hromosomu uzbūve, darbība, un kā notiek iedzimtība!

  Lasīt vairāk
 • Gudrās šūnas un bioloģiskie komunikācijas ceļi
  31/01/2021
  Gudrās šūnas un bioloģiskie komunikācijas ceļi

  Mūsu organisms ir neticami gudrs. Lai tas darbotos kā vajag, ik sekundi notiek nepārtraukta komunikācija starp mūsu ķermeņa šūnām pa īpašiem cēļiem, kas ir specifiski katram komunikācijas veidam un mērķim. Kādi tie ir - lasi rakstā!

  Lasīt vairāk
 • Modernās ģenētikas tēva Mendeļa atklātie iedzimtības principi
  17/01/2021
  Mendeļa iedzimtības likumi

  Vai zini, kā aizsākās mūsdienu ģenētikas un iedzimtības izpēte? Līdz Mendeļa atklātajām sakarībām valdīja uzskats, ka indivīds manto savas unikālās iezīmes, sajaucoties kopā ar abu vecāku iezīmēm. Aptuveni kā krāsu jaukšanā - sajaucot zilu un dzeltenu, iegūst zaļu. Mendelis savu eksperimentu laikā apgāza šo apgalvojumu, pierādot, ka pazīmju pārmantošana ir atkarīga no neatkarīgu vienību komplekta nodošanas pēcnācējiem. Par katru iezīmi indivīds pārmanto vienu gēnu no katra vecāka, lai katrā pārī būtu divi gēni.

  Lasīt vairāk
 • 03/01/2021
  Ģenētiskie traucējumi - 4. daļa

  Šajā rakstā par dažādām ar ģenētiskiem traucējumiem saistītām slimībām pastāstīsim par trīs dažādiem stāvokļiem, kas rodas hromosomu gabalu delēcijas rezultātā. Hromosomas gabala (rajona) delēcija nozīmē, ka iztrūkst kāds neliels fragments no kādas hromosomas. Šādas anomālijas sastopamas dažādās hromosomās, un var izraisīt gan nelielus traucējumus, gan smagas garīgas atpalicības.

  Lasīt vairāk
 • Labie vīrusi jeb bakteriofāgi
  20/12/2020
  Labie vīrusi jeb bakteriofāgi

  Parasti vārds vīruss vai baktērija cilvēkiem saistās ar kādu slimību, respektīvi, šiem vārdiem ir slikta reputācija. Lielākajai daļai vīrusu parasti ir patogēnas attiecības ar saviem saimniekiem - tie izraisa gan vieglas saaukstēšanās, gan smagas saslimšanas, piemēram, elpceļu infekcijas. Taču vīrusi, tāpat kā baktērijas, var būt gan noderīgi, gan svarīgi un labvēlīgi mikrobi cilvēka veselībai. Lasi rakstu un uzzini, kāda ir vīrusu loma mūsu organismā.

  Lasīt vairāk
 • 06/12/2020
  Ģenētiskie traucējumi - 3.daļa

  Ģenētisko traucējumu jeb slimību rakstu sērijā lasītājus iepazīstinām ar dažādām kaitēm, kas rodas kādu ģenētisku traucējumu rezultātā, vai nu bojātos gēnus pārmantojot, vai dzīves laikā tiem mutējoties. Trešajā daļā nedaudz pastāstīsim par trīs diezgan sindromiem, kas patiesībā rodas jau pirms olšūnas apaugļošanās, kad veidojas reproduktīvās šūnas ar izmainītu hromosomu skaitu. 

  Lasīt vairāk
 • 29/11/2020
  Mikrobi un to loma cilvēka veselībā un slimībā

  Mūsu ķermeņos dzīvo miljoniem dažādu mikroorganismu, mikrobu un baktēriju. Tā ir varena, bet neredzama valstība, kas diktē daudzus ar mūsu veselību un slimībām saistītus faktorus. Mikrobu dažādība mērāma tūkstošos, tie dzīvo daudzās mūsu ķermeņa daļās un veido mūsu mikrobiomu. Tie atbalsta mūsu organismu, palīdz uzturēt veselību, kā arī spēj izraisīt vai ietekmēt dažādu slimību rašanos, it sevišķi, ja ierastais mikrobioms ir mainīts.

  Lasīt vairāk
 • 15/11/2020
  Ģenētiskie traucējumi - 2.daļa

  Turpinām rakstu sēriju par dažādām ģenētiskajām slimībām. Arī šoreiz sniegsim nelielu ieskatu trīs slimībās, ko izraisa traucējumi vai bojājumi kādā no gēniem – Krona slimība, Cistiskā fibroze un Hemofīlija.
  Kura no šīm ir viena no biežākajām iedzimtajām slimībām visā pasaulē?

  Lasīt vairāk
 • 01/11/2020
  Kas ir DNS diēta?

  Visi grib justies labi. Būt slaidam vai muskuļotam, tas ir viens no mērķiem daudziem no mums. Taču realitātē lielai daļai to sasniegt neizdodas, jo bieži vien tas ir smags un ilgstošs darbs ar sevi. Smagi treniņi, neskaitāmas diētas un pat badošanās. Kā palīdzēt un atvieglot šo ceļu? Lasi mūsu jaunākajā bloga rakstā, kā mūsu DNS var palīdzēt sasniegt izvirzītos mērķus.

  Lasīt vairāk
 • 18/10/2020
  Ģenētiskie traucējumi – 1.daļa

  Esam aizsākuši rakstu sēriju, kurā pavisam nedaudz iepazīstināsim ar dažādām slimībām, kas saistītas ar ģenētiku. Šādas slimības ir pārmantotas vai rodas gēnu mutāciju rezultātā dzīves laikā. Tās var būt gan bīstamas un smagas, gan tādas, kas dzīves kvalitāti īpaši neietekmē. Šādas slimības ir gana daudz, tāpēc sekojiet līdzi mūsu jaunumiem! Šāda veida raksti noteikti būs vēl. Lasi ģenētisko traucējumu pirmo daļu te.

  Lasīt vairāk
 • 13/09/2020
  Vai klonēšana pastāv?

  Vai esi kādreiz aizdomājies par klonēšanu? Vai tā ir reāla? Vai zinātnieki to izmanto? Kā tas vispār notiek? Vai viņiem ir izdevies kādu noklonēt? Kā ir ar cilvēku klonēšanu? Lasi atbildes uz šiem jautājumiem mūsu jaunākajā bloga rakstā.

  Lasīt vairāk

Radušies jautājumi par mūsu piedāvātajiem testiem?

  Uzdod mums jautājumu!

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!

SIA “GenEra” kontakti: