DNS testi veselības sardzē mūža garumā

Ģenētikas laboratorija GenEra strādā un nepārtraukti attīstās, lai klienti var saņemt visu medicīnisko DNS testu rezultātus, kuri ir noderīgi diagnostikā un ārstēšanā. Mēs sniedzam iespēju uzzināt vairāk par savu veselību un palīdzam dzīvot. Esam uzticami partneri veselības nosargāšanā visas dzīves garumā.  

Dzīvojam laikā, kad ģenētiskās analīzes nereti tiek veiktas jau pirms dzimšanas, pat pirms grūtniecības. Ir zemes, kur kļuvis par normu pirms kāzām nodot DNS analīzes, lai uzzinātu, vai partneriem nav gēnu mutāciju, kas varētu ietekmēt to, ka bērns piedzimst ar kādu pārmantotu slimību.

 

Ja ir zināmi grūtniecības riska faktori, DNS testu sievietei tik svarīgajā dzīves periodā iespējams veikt arī neinvazīvi, tātad – mātei un mazulim absolūti drošā veidā. Piedāvājam neinvazīvo testu Panorama, kurš ir ļoti precīzs, turklāt ar tā palīdzību iespējams atšķirt mātes un augļa DNS. Tas nodrošina, ka, salīdzinot ar citiem neinvazīvajiem testiem, ir ievērojami mazāks viltus pozitīvu vai negatīvu atbilžu risks. Tests novērtēts 23 salīdzinošajos pētījumos par vairāk nekā 1.3 miljoniem grūtniecību un to jau izvēlējušās vairāk nekā 2 miljoni sieviešu 60 valstīs. Tāapt arī Latvijas labākie dzemdniecības speciālisti DNS testus grūtniecēm nodod pie mums. Bērna veselība topošajiem vecākiem ir svarīgāka par visu. Šis drošais ģenētiskā skrīninga tests veicams jau no 10. grūtniecības nedēļas un pieejams visām sievietēm, kuras vēlas pārliecināties par gaidāmā mazuļa veselību. Vairāk šeit.

 

Jau tūlīt pēc dzimšanas visiem jaundzimušajiem veic valsts apmaksātas ģenētiskās analīzes, kurās nosaka vairāku iedzimto slimību mutācijas. Bet tās ir tikai dažas no iespējamām. Ja ārsts, bērnam augot, pamana kādus veselības traucējumus, kas var noradīt uz iedzimtu slimību, iespējams, jāveic arī citus DNS testus.

 

Ja kādam ģimenē tiek atklāta genoma variācija, kas radījusi saslimšanu, var veikt tā dēvētos mutāciju nēsātāju testus. Tie ir individualizēti DNS testi konkrētas gēna mutācijas noteikšanai visiem ģimenes locekļiem. Esam vienīgā ģenētikas laboratorija Latvijā, kas veic šādus testus.

 

Vēl pirms dažiem gadu desmitiem, pat dažiem gadiem mums nebija iespēju uzzināt tik daudz par savu iedzimtību. Tāpēc aicinām katru atbildīgi sekot līdzi savai veselībai un uzticamai informācijai par iespējām, ko šodien veselības nosargāšanai piedāvā molekulārās ģenētikas joma. Svarīgi ir arī atrast ārstu, kurš zinās, kā rīkoties, saņemot DNS testa rezultātus. Ar ārsta-speciālista nosūtījumu gandrīz visus medicīniskos DNS testus apmaksā NVD. Piedāvātos DNS testus var veikt arī par maksu, bet vienmēr jau pirms ģenētisko analīžu veikšanas ir svarīgi konsultēties ar ārstu, kurš spēs izskaidrot ģenētisko analīžu rezultātus un ieteikt turpmāko rīcību.

 

Ja kāds no nepieciešamajiem DNS testiem nav minēts piedāvājumā vai šeit, par to lūdzam interesēties, sazinoties ar mums, jo ļoti iespējams, ka spēsim piedāvāt tieši Jums vajadzīgo. Ir atsevišķi DNS testi, kurus neveicam paši, bet nosūtām sadarbības partneriem citās valstīs.

 

Profilaktiskās rūpes par veselību vienmēr atmaksājas, ja skrīninga pasākumu un DNS testu veikšana notiek pārdomāti un zinātniski pamatoti. Piemēram, BRCA1 un BRCA2 gēnu mutāciju noteikšana ir būtiska daudzām sievietēm, kurām ģimenē bijuši krūts un/vai olnīcu vēža gadījumi. 40-60% sieviešu, kuras nēsā minētās gēnu mutācijas, dzīves laikā saslimst ar kādu no šiem vēža veidiem. Uzzinot savu mutāciju nēsātāja statusu, kopā ar savu ārstu iespējams izvēlēties vispiemērotāko taktiku, kā sekot līdzi veselības rādītājiem, lai iespējamā onkoloģiskā slimība, ja tā sākas, netiek ielaista.

 

Līdzīgi sadarbībā ar ārstu var rīkoties, uzzinot citu ģenētisko informāciju par savu veselību. Dažos gadījumos nepieciešama tikai diētas vai dzīvesveida maiņa, kas pēc DNS testu veikšanas būs pamatota un saprotama, tāpēc motivācija rīkoties – augstāka. Esam izveidojuši arī unikālu personalizētu vielmaiņas DNS testu ar uztura un fizisko aktivitāšu programmu, kas efektīvi palīdzējis daudziem mūsu klientiem uzlabot veselību un izskatu. Vairāk šeit.

 

Zinātnieki ir atklājuši apmēram 50 000 dažādu DNS variāciju, kas var ietekmēt cilvēka veselību, līdz ar to – visu par savu iedzimtību mēs droši vien nezināsim nekad. Bet tiem, kas uzņemas atbildību un rūpējas par savu un savas ģimenes veselību, mēs varam būt uzticami partneri visas dzīves garumā, jo nepārtraukti sekojam līdzi atklājumiem ģenētikas jomā un jaunākajiem zinātniski pamatotajiem DNS testu veidiem, ko iespējami ātri iekļaujam savā piedāvājumā. Esam starptautiski akreditēta klīniskā laboratorija, kura jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Mūsu vērtības ir: zināt, palīdzēt, dzīvot.

 

Ģenētikas laboratorijai GenEra ir līgumattiecības ar Nacionālo Veselības dienestu (NVD). Lielāko daļu medicīnisko testu valsts apmaksā ar ārsta-speciālista nosūtījumu. GenEra ir reģistrēta LR Veselības ministrijas Veselības inspekcijas ārstniecības iestāžu reģistrā ar numuru 019268301. No 2014. gada laboratorija ir akreditēta pēc LVS EN ISO 15189:2013 standarta prasībām „No cilvēka iegūta materiāla molekulāri bioloģiskā testēšana” sfērā.