Maternitātes noteikšanas DNS tests

  Uzmanību!

Laboratorija klientus un pacientus klātienē pieņem stingri pēc iepriekšēja pieraksta. Lai pierakstītos, rakstiet info@genera.lv vai zvaniet mums 26267833! Sīkāka informācija šeit.

Kāpēc izvēlēties GenEra maternitātes testu?

   Precīzi - izmantojam Latvijas (vai izcelsmei atbilstošu) populācijas gēnu datubāzi

   Ātri - rezultāti ir gatavi 5 darba dienu laikā vai ātrāk

   Noderīgi - piedāvājam gan anonīmus, gan tiesu ekspertu akceptētus maternitātes testus

   Droši - nodrošinām sensitīvo datu drošību un konfidencialitāti, testēšana tiek veikta Latvijā

   Kvalitatīvi - Testēšanas metode starptautiski akreditēta (LVS ISO 15189:2013) un reģistrēta ar medicīnas tehnoloģijas kodu - La/MoB 068, tiesu ekspertīžu metožu reģistrā ar numuru 2-37/PRIV-V/249

 Jaunums! Šo testu iespējams iegādāties uz nomaksu. 

Maternitātes testa veidi

Paternitātes - maternitātes noteikšana

 

 • Piedāvājam DNS testus atbilstoši Jūsu vajadzībām - gan anonīmus, gan juridiski akceptētus,
 • Maternitātes DNS testa gadījumā iesakām uzreiz veikt tiesu eksperta akceptētu testu, jo iemesli testēšanas nepieciešamībai visbiežāk ir nepieciešami juridisku gadījumu risināšanai,
 • Esam vienīgā laboratorija Latvijā, kas piedāvā tiesu ekspertu atzītus testus juridisku jautājumu risināšanai. Juridiski akceptētiem testiem visām testējamajām personām uz analīzi jāierodas pie mums laboratorijā,
 • Anonīma maternitātes testa rezultātos netiek minēti vārdi, uzvārdi un citi personas dati,
 • Anonīmu testu ērti veikt attālināti, iegādājoties to e-veikalā.

Kas ir maternitātes DNS tests?

Paternitātes - maternitātes noteikšana

DNS testa pamatā ir fakts, ka katrs cilvēks manto pusi savu DNS molekulu (hromosomu) no mātes, pusi – no tēva.

Lai varētu noteikt bērna bioloģisko izcelsmi, proti, vai sieviete ir bērna bioloģiskā māte, nepieciešams salīdzināt mātes un bērna DNS materiālu, lai apstiprinātu vai noraidītu šo personu bioloģisko saistību.

Standarta DNS paraugs ir vaiga gļotādas uztriepe jeb siekalu paraugs, kas ir absolūti nekaitīga un nesāpīga procedūra

Mūsu piedāvātais maternitātes DNS tests ir ļoti precīzs, jo rezultāti tiek salīdzināti 21 vai 30 DNS rajonos (lokusos). Kā arī, izmantojam Latvijas populācijas gēnu jeb alēļu frekvenču datubāzi, kas padara testu vēl precīzāku. Ja kāda no iesaistītajām personām ir citas izcelsmes, tad izmantojam attiecīgo datubāzi, tādā veidā izslēdzot neprecīzu rezultātu iespējamību.

Papildinformācija:

Testa rezultāti (atzinums) un STR genotipi līdz iznīcināšanai SIA GenEra laboratorijā tiks uzglabāti 10 gadus no atbildes sagatavošanas brīža;

Ja testā iesaistītā persona ir izvēlējusies saņemt testa atzinumu/STR genotipu personīgi, tas ir jāizņem no SIA GenEra laboratorijas, tās darba laikā, 6 mēnešu laikā, kopš tests ir pabeigts. Pēc 6 mēnešu termiņa pārsniegšanas testa rezultāts (atzinums)/STR genotips tiek izsniegti par maksu, kuru nosaka tā brīža laboratorijas cenrādis.

 

Rezultātu interpretācija:

 • Pozitīvs jeb apstiprinošs rezultāts iespējams, ja visos testētajos DNS lokusos viens no bērna rezultātiem sakrīt ar iespējamās mātes rezultātu. Pozitīvs testa rezultāts vienmēr ir ar ļoti augstu statistisko varbūtību (parasti no 99,99%),
 • Negatīvs jeb izslēdzošs rezultāts iespējams, ja bērna DNS profilā vismaz divos vai vairāk DNS lokusos redzami rezultāti, kas nesakrīt ar testējamās sievietes rezultātu. Šajā gadījumā precizitāte ir 100%, ka sieviete NAV bērna bioloģiskā māte.


Jautājumi par testu:

 1. Kas nepieciešams, lai veiktu testu?
  Lai maternitātes DNS testa atzinums būtu juridiski derīgs, visām testā iesaistītām personām personīgi jāierodas GenEra laboratorijā nodot paraugu testa veikšanai. Visas iesaistītās personas, kas sasniegušas 15 gadu vecumu, paraksta piekrišanas formu un tiek informētas par analīzes procedūru. Visām testā iesaistītajām personām jāuzrāda derīgs, personu apliecinošs dokuments: pase vai personas apliecība, vai dzimšanas apliecība (0-14.g.v).
 2. Vai iesaistītajām pusēm obligāti jāierodas kopā?
  Ja tiesa ir nozīmējusi konkrētu datumu un laiku, kad jāierodas uz paraugu nodošanu, tad jāierodas tieši tajā dienā un laikā. Ja tiesa nav norādījusi konkrētu laiku un dienu testa veikšanai, varat saskaņot ar laboratorijas personālu Jums izdevīgāko datumu un laiku.
 3. Cik vecam jābūt bērniņam, lai veiktu testu?
  Maternitātes var veikt jebkurā vecumā, arī tikko dzimušam zīdainim. Tā kā tiek ņemts tikai siekalu paraugs, tas bērniņam nav ne sāpīgi, ne bīstami.
 4. Kādi ir nepieciešamie paraugi?
  Mūsdienās analīzes veikšanai pietiek ar dažiem simtiem šūnu, tādēļ par drošāko un ērtāko atzīts t.s. siekalu paraugs: uztriepe no mutes gļotādas. Tieši šādu paraugu mēs izmantojam standarta testēšanai.
 5. Kādus rezultātus es saņemšu?
  Jūs saņemsiet analīzes aprakstu, kurā minētas testā iesaistītās personas, analīzes metodika, izmantotās ierīces un reaģenti un tiesu eksperta atzinumu par pozitīvu vai negatīvu rezultātu.
 6. Kā tiek paziņoti testa rezultāti?
  Lai garantētu konfidencialitāti, atzinumu klients saņem tikai paša izvēlētā veidā – pa elektronisko pastu, ierakstītā vēstulē, kas sūtīta pa pastu, vai saņemot pats personīgi laboratorijā. Protams, klients var atstāt savu telefona numuru un vienoties, ka laboratorijas darbinieks piezvana un paziņo rezultātu, bet rezultāti netiks telefoniski sniegti, ja klients pats zvanīs uz laboratoriju.

Pirkt

Radušies jautājumi par mūsu piedāvātajiem testiem?

  Uzdod mums jautājumu!

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!