Paternitātes noteikšanas DNS tests

Kāpēc izvēlēties GenEra paternitātes testu?

   Ātri - rezultāti ir gatavi 5 darba dienu laikā vai ātrāk

   Noderīgi - piedāvājam gan anonīmus, gan tiesu ekspertu akceptētus paternitātes testus

   Droši - nodrošinām sensitīvo datu drošību un konfidencialitāti, testēšana tiek veikta Latvijā

 Precīzi - izmantojam Latvijas (vai izcelsmei atbilstošu) populācijas gēnu datubāzi, kas nodrošina rezultātu precizitāti

   Kvalitatīvi - Testēšanas metode starptautiski akreditēta (LVS ISO 15189:2013) un reģistrēta ar medicīnas tehnoloģijas kodu - La/MoB 068, tiesu ekspertīžu metožu reģistrā ar numuru 2-37/PRIV-V/249

Jaunums! Šo testu iespējams iegādāties uz nomaksu. 

Testa veidi

Paternitātes - maternitātes noteikšana

 

 • Piedāvājam DNS testus atbilstoši Jūsu vajadzībām - gan anonīmus, gan juridiski derīgus
 • Anonīma testa rezultātos netiek norādīti personas dati
 • Anonīmu testu ērti veikt attālināti, nopērkot to e-veikalā
 • Esam vienīgā laboratorija Latvijā, kas piedāvā tiesu ekspertu atzītus testus juridisku jautājumu risināšanai. Juridiski derīgiem testiem visām testējamajām personām uz analīzi jāierodas pie mums laboratorijā
 • Tā kā anonīms testa rezultāts nav derīgs juridisku jautājumu risināšanai, iesakām labāk uzreiz veikt juridiski derīgu testu, ja ir tāda iespēja
 • Juridisku jautājumu risināšanai Paternitātes DNS testu vēlams veikt trīs personām - domājamais tēvs, māte un bērns, kā to parasti nozīmē tiesas
 • GenEra laboratorija piedāvā arī paternitātes testu grūtniecības laikā - neinvazīvs prenatāls paternitātes tests, kuram paraugus pieņemam mēs, bet pati analīze tiek veikta ASV. Ja Jums interesē šis tests, lūgums ar mums sazināties

Par testu

Paternitātes - maternitātes noteikšana

Paternitātes DNS testa pamatā ir fakts, ka katrs cilvēks manto pusi savu DNS molekulu (hromosomu) no mātes, pusi – no tēva.

Lai varētu noteikt, vai vīrietis ir bērna bioloģiskais tēvs, nepieciešams salīdzināt iespējamā tēva un bērna DNS materiālu, lai apstiprinātu vai noraidītu šo personu bioloģisko saistību. Mātes DNS profila pievienošana arī ir ieteicama, īpaši juridiski akceptētam DNS testam.

Standarta paraugs ir vaiga gļotādas uztriepe (siekalu paraugs), kas ir nekaitīga un nesāpīga procedūra

DNS profils (STR genotips) katram cilvēkam ir gandrīz unikāls, jo varbūtība, ka diviem vīriešiem, kuri nav asinsradinieki, būs identisks DNS profils, ir ārkārtīgi minimāla. 

Mūsu piedāvātais paternitātes DNS tests ir ļoti precīzs, jo:

 • rezultāti tiek salīdzināti 21 vai 30 DNS rajonos (lokusos);
 • izmantojam Latvijas populācijas gēnu jeb alēļu frekvenču datubāzi, kas padara testu vēl precīzāku;
 • ja kāda no iesaistītajām personām ir citas izcelsmes, tad izmantojam attiecīgo datubāzi, tādā veidā izslēdzot neprecīzu rezultātu iespējamību.

Papildinformācija:

Informējam, ka prasībās par uzturlīdzekļu piedziņu bērna uzturam tie tiek piedzīti no brīža, kad celta prasība tiesā. Tas nozīmē, ka izvairīšanās no tiesas nozīmētās testēšanas nesamazinās maksājamo uzturlīdzekļu kopējo summu, būs jāmaksā arī par laiku, kurā izvairījāties no nozīmētās ekspertīzes veikšanas. (Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta 2007. gada 29. augusta sprieduma lietā Nr. SKC-556). 

Testa rezultāti (atzinums) un STR genotipi līdz iznīcināšanai SIA GenEra laboratorijā tiks uzglabāti 10 gadus no atbildes sagatavošanas brīža;

Ja testā iesaistītā persona ir izvēlējusies saņemt testa atzinumu/STR genotipu personīgi, tas ir jāizņem no SIA GenEra laboratorijas, tās darba laikā, 6 mēnešu laikā, kopš tests ir pabeigts. Pēc 6 mēnešu termiņa pārsniegšanas testa rezultāts (atzinums)/STR genotips tiek izsniegti par maksu, kuru nosaka tā brīža laboratorijas cenrādis.

 

Rezultātu interpretācija:

 • Pozitīvs jeb apstiprinošs rezultāts iespējams, ja visos testētajos DNS lokusos viens no bērna rezultātiem sakrīt ar iespējamā tēva rezultātu (bet otrs – ar mātes rezultātu, ja tiek testētas trīs personas). Pozitīvs testa rezultāts vienmēr ir ar ļoti augstu statistisko varbūtību (parasti no 99,99%),
 • Negatīvs jeb izslēdzošs rezultāts iespējams, ja bērna DNS profilā vismaz divos vai vairāk DNS lokusos redzami rezultāti, kas nesakrīt ar testējamā vīrieša rezultātu. Šajā gadījumā precizitāte ir 100%, ka testētais vīrietis NAV bērna bioloģiskais tēvs.


Jautājumi par testu:

 1. Kas nepieciešams, lai veiktu testu?
  Lai paternitātes DNS testa atzinums būtu juridiski derīgs, visām testā iesaistītām personām personīgi jāierodas GenEra laboratorijā nodot paraugu testa veikšanai. Visas iesaistītās personas, kas sasniegušas 15 gadu vecumu, paraksta piekrišanas formu un tiek informētas par analīzes procedūru. Visām testā iesaistītajām personām jāuzrāda derīgs, personu apliecinošs dokuments: pase vai personas apliecība, vai dzimšanas apliecība (0-14.g.v).
 2. Vai iesaistītajām pusēm obligāti jāierodas kopā?
  Ja tiesa ir nozīmējusi konkrētu datumu un laiku, kad jāierodas uz paraugu nodošanu, tad jāierodas tieši tajā dienā un laikā. Ja kāda no pusēm noliktajā laikā neierodas, mēs paņemam paraugus no tiem, kas ir ieradušies, kā arī informējam tiesu, ka kāda puse nav ieradusies. Ja tiesa nav norādījusi konkrētu laiku un dienu testa veikšanai, varat saskaņot ar laboratorijas personālu Jums izdevīgāko datumu un laiku vai nākt arī atsevišķi.
 3. Cik vecam jābūt bērniņam, lai veiktu testu?
  Paternitātes var veikt jebkurā vecumā, arī tikko dzimušam zīdainim. Tā kā tiek ņemts tikai siekalu paraugs, tas bērniņam nav ne sāpīgi, ne bīstami.
 4. Kādi ir nepieciešamie paraugi?
  Mūsdienās analīzes veikšanai pietiek ar dažiem simtiem šūnu, tādēļ par drošāko un ērtāko atzīts t.s. siekalu paraugs: uztriepe no mutes gļotādas. Tieši šādu paraugu mēs izmantojam standarta testēšanai. Par papildu samaksu izmantot var arī citu audu paraugus - ausu sērs, asinis, košļājamā gumija, mati ar "saknītēm", cigarešu izsmēķi utt. Nestandarta parauga gadījumā iesakām ar mums pirms tam sazināties, piezvanot vai rakstot uz info@genera.lv.
 5. Kādus rezultātus es saņemšu?
  Jūs saņemsiet analīzes aprakstu, kurā minētas testā iesaistītās personas, analīzes metodika, izmantotās ierīces un reaģenti un atzinumu par pozitīvu vai negatīvu rezultātu. Juridiski derīga testa gadījumā rezultāti būs tiesu eksperta apstiprināti.
 6. Kā tiek paziņoti testa rezultāti?
  Lai garantētu konfidencialitāti, atzinumu klients saņem tikai paša izvēlētā veidā – pa elektronisko pastu, ierakstītā vēstulē, kas sūtīta pa pastu, vai saņemot pats personīgi laboratorijā. Protams, klients var atstāt savu telefona numuru un vienoties, ka laboratorijas darbinieks piezvana un paziņo rezultātu, bet rezultāti netiks telefoniski sniegti, ja klients pats zvanīs uz laboratoriju.

Informācija tiesnešiem un tiesu vajadzībām:

Pirkt

  Uzmanību!

Laboratorija klientus un pacientus klātienē pieņem stingri pēc iepriekšēja pieraksta. Lai pierakstītos, rakstiet info@genera.lv vai zvaniet mums 26267833! Sīkāka informācija šeit.

Kā izvēlēties pareizo - juridiski derīgs vai anonīms paternitātes tests

Laboratorija klientus un pacientus klātienē pieņem stingri pēc iepriekšēja pieraksta. Lai pierakstītos, rakstiet info@genera.lv vai zvaniet mums 26267833! Sīkāka informācija šeit.

Paternitātes testa veikšanas procedūra un testēšanas paraugu veidi

Juridiski derīgs paternitātes tests - tiesas nozīmēts

Radušies jautājumi par mūsu piedāvātajiem testiem?

  Uzdod mums jautājumu!

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!