Par mums

GenEra laboratorija

Informācija par GenEra laboratoriju

SIA "GenEra" dibināta 2001. gada 26. jūnijā. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā.

Mūsu misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar
zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija. GenEra komanda strādā, balstoties uz šīm vērtībām:

Zināt. Mūsu ekspertu komandas galvenā motivācija ik dienas ir zināt vairāk un precīzāk.

Bioloģiskās radniecības DNs testi

Palīdzēt. Sadarbojoties ar zinātniekiem un ekspertiem, mēs palīdzam cilvēkiem izzināt savu
ķermeni un rūpēties par veselību.

GenEra laboratorija

Dzīvot. Mēs ticam, ka zināšanas par savu ķermeni ir svarīgs priekšnoteikums dzīves kvalitātei. Mēs ieguldām enerģiju, lai nodrošinātu ērtu, pārdomātu un drošu pakalpojumu.

GenEra ir reģistrēta LR Veselības ministrijas Veselības inspekcijas ārstniecības iestāžu reģistrā ar numuru 019268301. No 2014. gada laboratorija ir akreditēta pēc LVS EN ISO 15189:2013 standarta prasībām „No cilvēka iegūta materiāla molekulāri bioloģiskā testēšana” sfērā. Elastīgās sfēras testēšanas metodes:
PĶR fragmentu genotipēšana - TMA-1-22.12.2023.,
Sangera sekvencēšana - TMA-2-26.01.2022.,
Reālā laika PĶR genotipēšana - TMA-3-22.03.2022.,
MLPA - TMA-4-30.12.2022.,
Cilvēka STR profila un bioloģiskās radniecības noteikšana - TMA-5-22.12.2023.

Elastīgās sfēras metožu saraksts.

GenEra laboratorijai ir četri galvenie darbības virzieni:

Bioloģiskās radniecības DNs testi

1. Bioloģiskās radniecības noteikšana

GenEra laboratorijā bieži vēršas klienti, kuri vēlas noteikt bioloģisko radniecību starp divām vai vairāk personām. Mēs piedāvājam gan standarta paternitātes/maternitātes testēšanu, gan arī attālākas radniecības noteikšanu (vecmāmiņas/vectētiņi-mazbērni, pusbrāļi, pusmāsas, tantes, onkuļi, māsas/brāļa bērni u.c.).

Šāda veida testēšanu veicam gan anonīmām personām (nodrošinām testēšanu arī attālināti), gan arī juridisku jautājumu risināšanai tiesā. GenEra ir vienīgā privātā laboratorija Latvijā, kurā strādā sertificēti privātie tiesu eksperti “Cilvēka bioloģiskā materiāla DNS genotipa noteikšana” specialitātē un kuru atzinumus akceptē Latvijas tiesas. 

Šobrīd tādi speciālisti mums ir četri:

  • Ilze Radoviča-Spalviņa - sertifikāta Nr. 2106030049;
  • Inta Vasiļjeva - sertifikāta Nr.2006030119;
  • Alīna Grante - sertifikāta Nr.1906030106;
  • Inna Iņaškina - sertifikāta Nr.2006030118.

Vairāk par mūsu radniecības testiem varat lasīt šeit

GenEra

2. Medicīniskie testi diagnostikai un riska noteikšanai

GenEra piedāvā saviem klientiem un pacientiem veikt medicīniskus DNS testus dažādiem nolūkiem. GenEra piedāvāto medicīnisko DNS testu klāstā ir testi pamatslimību diagnostikai un ģenētiskās noslieces (predispozīcijas) noteikšanai uz konkrētu slimību.

Tāpat SIA "GenEra" ir līgumattiecības ar Nacionālo Veselības dienestu (NVD). Lielāko daļu medicīnisko testu Valsts apmaksā ar ārsta-speciālista nosūtījumu.

Ievērojamu daļu no pasaulē pieejamajiem ģenētiskajiem testiem ir iespējams veikt arī šeit - Latvijā, GenEra laboratorijā. Ja Jums vai Jūsu pacientam nepieciešama specifiska ģenētiskā izmeklēšana, bet tests nav minēts mūsu mājaslapā un cenu lapā, tas nebūt nenozīmē, ka nevaram to veikt. Par specifiskiem testiem lūdzam interesēties pa e-pastu info@genera.lv, vai jautāt mājaslapā, izmantojot iespēju "Jautājiet mums".

Aktīvi sadarbojamies ar Reto slimību koordinācijas centru, un daļa no analīzēm reto slimību pacientiem tiek veiktas pie mums.

Veicam mutāciju nēsātāju testēšanu - ja kādam no Jūsu asinsradiniekam konstatēta genoma variācija, kas ir saistīta ar slimību, piemēram, variācija gēnā BRCA1, un vēlaties noskaidrot, vai Jūsu genomā arī ir atklātā variācija, varam palīdzēt. Šādā gadījumā gan mums būs nepieciešama ziņa no Jūsu ārsta ar mutācijas nosaukumu, vai arī nosūtījums no Reto slimību koordinācijas centra speciālistiem - ģenētiķiem.

GenEra laboratorijas piedāvāto testu klāstu var apskatīt šeit. Ja neatrodat sev vajadzīgo testu, lūdzu, sazinieties ar mums, jo ļoti daudz darba mēs veltam tieši individuālu testu izstrādei.

Bioloģiskās radniecības DNs testi

3. Veterinārie DNS testi 

No 2021. gada SIA GenEra piedāvā absolūtu jaunumu un inovāciju Latvijā - ģenētisko testēšanu mūsu četrkājainajiem draugiem - suņiem un kaķiem. Veicam dažādus DNS testus dzīvnieku kažoku krāsas un iezīmju īpatnībām, iedzimtām ģenētiskajām saslimšanām, kā arī radniecības noteikšanai. Pieejami vairāk nekā 300 testi. Sīkāka informācija www.vetgen.eu.

 

GenEra Veterinārie DNS testi

4. WELLNESS testi veselībai un labsajūtai

GenEra laboratorijā pieejams ģenētiskais uztura DNS tests ar personalizētu uztura (vai diētas) un fizisko aktivitāšu plānu, kas balstīts uz cilvēka individuālo nutriģenētisko profilu - analizējot vielmaiņā iesaistītos gēnus. Pielāgoti veselīga dzīvesveida ieteikumi, atziņas un jaunākie nutriģenētiskie pētījumi ļauj pacelt personīgo uzturu un fiziskās aktivitātes jaunā efektivitātes un rezultātu līmenī.

GenEra laboratorijā strādā uztura speciāliste ar vairāku gadu pieredzi, kas specializējusies ģenētikā balstītā uztura un fizisko aktivitāšu plāna izstrādē. GenEra nodrošina arī konsultācijas un apmācības citiem uztura speciālistiem, kas vēlas attīstīt savas zināšanas un izmantot praksē nutriģenētiku.

Radušies jautājumi par mūsu piedāvātajiem testiem?

  Uzdod mums jautājumu!

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!