Personalizēts uztura DNS tests

Kas ir personalizēts uztura DNS tests?

Personalizēts Uztura DNS tests

DNS tests, kurā tiek analizēts individuālais ģenētiskais profils, lai noskaidrotu genotipu vielmaiņas procesiem, jo pareizas pārtikas izvēle ir būtiska veselībai kopumā un svara samazināšanai to skaitā. Daļa cilvēku ogļhidrātus uzņem labāk nekā taukus, bet citiem reakcija ir pretēja. 

Šī testa rezultāts ir ģenētiskā vielmaiņas profila pārskats, kas ietver individuālas:

 Uztura rekomendācijas ogļhidrātu uzņemšanai
  Uztura rekomendācijas tauku uzņemšanai
 Rekomendācijas fiziskajām aktivitātēm
 Rekomendācijas Tava ēšanas režīma veidošanai, lai nodrošinātu sāta sajūtu

Tas ļaus:

  Veikt uztura korekcijas balstoties uz Tavām ģenētiskajām īpatnībām
  Iepazīt savus gēnus un padarīt savu ķermeni laimīgu
 Efektīvi uzlabot savu veselību ilgtermiņā

  Testu iespējams iegādāties internetā un veikt attālināti

Uztura DNS testu varianti

Cena€ 185€ 135€ 109
OpcijasDNS tests
ar konsultāciju 
DNS tests (lielais)
bez konsultācijas
DNS tests (mazais)
bez konsultācijas
DNS testa rezulāti

Skaidroti un analizēti konsultācijas laikā,

izsniegti arī drukātā veidā

Skaidroti un analizēti ģenētiskā profila pārskatā digitālā veidā (PDF formātā)Skaidroti un analizēti ģenētiskā profila pārskatā digitālā veidā (PDF formātā)
Personalizēti uztura ieteikumi ar uzturvielu sadalījumu un aprēķiniem
Personalizēti fizisko aktivitāšu ieteikumi ar aktivitātes veidu un slodzi
Analizēts esošais dzīvesveids un uztura dienasgrāmata
Noskaidrota slimības vēsture un izvērtēti svara zaudēšanas un palielināšanas mēģinājumi
Antropometriskie mērījumi ar bioimpedances metodi
DNS testā analizēto marķieru (gēnu) skaits
11 (10)

PPARG,
ADRB2 (1) un ADRB2 (2),
ADRB3,
FTO "BADA GĒNS",
FABP2,
APOA2,
PPARA,
TCF7L2,
LCT LAKTOZES INTOLERANCE.


10 (9)

PPARG,
ADRB2 (1) un ADRB2 (2),
ADRB3,
FTO "BADA GĒNS",
FABP2,
APOA2,
PPARA,
TCF7L2,
LCT LAKTOZES INTOLERANCE.


6 (5)

PPARG,
ADRB2 (1) un ADRB2 (2),
ADRB3,
FTO "BADA GĒNS",
FABP2.

 Zemāk var izlasīt par uztura testā analizētajiem gēniem detalizēti

 

Svarīgi! - Ja vēlaties svaru palielināt (bērnam, grūtniecei, cilvēkam ar saslimšanām), uztura speciālista konsultācija ir būtiska un nepieciešama, tests bez konsultācijas tikai ar pārskatu nebūs piemērots. Tests bez konsultācijas - tikai ar pārskatu, der tiem, kas vēlas zaudēt svaru un dzīvot veselīgi. Standartā kaloriju aprēķins testā ir veidots fizioliģiski veselam pieaugušam cilvēkam. 

Konsultēt ģenētiskās analīzes var tikai speciālists, kurš orientējas gan ģenētikā, gan cilvēka fizioloģijā, gan uzturzinātnē. Mūsu speciāliste ir Kristīne Sekace, uzturzinātņu maģistre.

Uztura programmā nav jāizslēdz konkrēti produkti vai produktu grupas, svarīgs ir porciju lielums un uzturvielu proporcijas, kas tiek aprēķinātas katram individuāli.

   Tev nekas nebūs jārēķina

Tavā individuālajā pārskatā jau būs izrēķinātas tieši Tev nepieciešamās uzturvielu proporcijas un kopējo nepieciešamo kaloriju skaits dienā.

Papildu uztura rekomendācijām, saņemsi arī ieteikumus fiziskajām aktivitātēm – slodzei un aktivitātes veidam, kāds ir vispiemērotākais tieši Tev.

Ģenētiskās īpatnības nosaka arī to, kādas fiziskās aktivitātes ir vēlamākas – vienam tie būs spēka vingrinājumi, citam “kardio” jeb izturības treniņi. Fiziskajām aktivitātēm ir ļoti būtiska loma, lai uzturētu ķermeni veselu un laimīgu. Nepareizi piemērojot fizisko slodzi, organismā tiek radīts stress. Jau pēc neilga laika pazūd spēks un enerģija. Zinot kā tieši Tavā organismā darbojas noteikti gēni un to ietekmētie vielmaiņas procesi, var izvēlēties tādas fiziskās aktivitātes, kas Tavam ķermenim patiks un dos vēlamos rezultātus.

🔬   Zinātnē balstīti ieteikumi

Personalizēts uztura DNS tests

DNS testa uztura un fizisko aktivitāšu rekomendācijas ir uz pētījumiem balstītas un zinātniski pamatotas. Testēšanas procesā tiek analizēti Tavi gēni, pēc kuriem tiek sastādīti atbilstoši ieteikumi dzīvesveidam. Tie ļauj veikt uztura un aktivitāšu korekcijas balstoties uz Tavām ģenētiskajām īpatnībām. Uzlabo izskatu, pašsajūtu un veselību ilgtermiņā!

Uztura speciāliste Kristīne Sekace atbild uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par svara zaudēšanu

🍒 Vēlos zaudēt svaru, bet nespēju saņemties. Kā man sevi motivēt?

🍒 Ar ko sākt, ja vēlos zaudēt svaru?

🍒 Lai zaudētu svaru, bieži iesaka neēst konkrētus produktus. Vai tas nozīmē, ka svaru var zaudēt, ēdot tikai dārzeņus?

🍒 Zaudējot svaru, zūd enerģija. Kā uzlabot pašsajūtu?

🍒 Vai var zaudēt svaru tikai ar uzturu, bez fiziskajām aktivitātēm?

🍑 Veselīgs uzturs ir būtisks, bet mana pieredze rāda, ka tas ir dārgi. Ko varat ieteikt?

🍑 Neprotu ikdienā nopirkt veselīgu uzturu. Kādi ir ieteikumi?

🍑 Kā ēst veselīgi un nodrošināt sāta sajūtu?

🍑 Man ir neregulāras ēdienreizes. Vai ēdienreižu skaitam ir nozīme?

🍒 Kas ir uztura DNS tests un kā tas man var palīdzēt zaudēt svaru?

🍒 Kādi ir ieguvumi, veicot uztura DNS testu?

🍒 Man ir bažas, ka nespēšu saprast un ieviest speciālista ieteikumus pēc testa veikšanas ...

🍒 Esmu izmēģinājusi dažādas diētas un veiksmīgi zaudējusi svaru, bet svars vienmēr atgriežas. Vai, veicot uztura DNS testu, varēšu svaru saglabāt?

Kuri gēni tiek testēti?

Personalizēts uztura DNS tests

DNS testā iekļautie gēni ir iesaistīti ogļhidrātu, tauku vai enerģijas vielmaiņas procesos, un tiem ir ietekme uz liekā svara veidošanās procesiem.

Šajā testā gēni ir iedalīti kategorijās, ņemot vērā zinātnisko pētījumu pierādījumus, kāda ir konkrētā gēna ietekme uz vielmaiņu – vai gēns ietekmē ēšanas paradumu veidošanos, vai arī iesaistīts enerģijas vielmaiņā.

Kopā tiek analizēti 11 marķieri 10 gēnos, kas iesaistīti mūsu vielmaiņas procesos. Tie ir:

Kas ir ģenētiskā vielmaiņas profila pārskats?

Jūsu labākais draugs izvirzīto mērķu sasniegšanai

 • Sava vielmaiņas genotipa jeb ģenētiskā profila pārskatā Jūs uzzināsiet, kas būs piemērotākais tieši Jums gan uztura ziņā, gan fizisko aktivitāšu ziņā
 • Jūsu personīgajā pārskatā, balstoties uz analizētajiem gēniem, būs sastādīti atbilstoši ieteikumi dzīvesveidam
 • Vēl labāk – Jums nebūs nekas jārēķina! Sarēķināsim gan nepieciešamās uzturvielu proporcijas, gan kopējo nepieciešamo kaloriju skaitu dienā. Tas viss pārveidots porciju veidā, kas būs vienkārši un
  saprotami uztverams
 • Papildu uztura rekomendācijām, Jūs saņemsiet arī ieteikumus fiziskajām aktivitātēm – slodzei un aktivitātes veidam, kāds ir vispiemērotākais tieši Jums
 • Visi ieteikumi un rekomendācijas ir zinātniski pamatotas un uz pierādījumiem (pētījumiem) balstītas.

 

Ko Tu iegūsi no personalizēta uztura DNS testa?

Personalizēts uztura DNS tests

Palīgu izvirzīto mērķu sasniegšanai jeb metodi, kas strādās! Iepazīstot savus gēnus, ir iespējams veikt tādas dzīvesveida izvēles, kas ne tikai palīdzēs sasniegt vēlamo svara korekciju, bet uzlabos veselību ilgtermiņā.

Savā vielmaiņas genotipa jeb ģenētiskā profila pārskatā Tu uzzināsi, kas ir piemērotākais tieši Tev gan uztura, gan fizisko aktivitāšu ziņā. Katram cilvēkam ir savs ģenētiskais vielmaiņas profils jeb tas, kā darbojas vielmaiņā iesaistītie gēni un kādas ir to īpatnības. Tam ir liela nozīme, kā organisms iesaistās noteiktu produktu grupu – ogļhidrātu, tauku un olbaltumvielu – regulācijas procesos.

Tas izskaidro to, kādēļ vienam cilvēkam kāds uztura plāns var būt efektīvs, tikmēr otram bez rezultātiem. Lai notiktu vēlamās izmaiņas svara korekcijā - svarīgi ir dot organismam atbilstošu makrouzturvielu daudzumu. Kādu produktu grupu izslēgšana vai ievērojama samazināšana, kā paredz daudzas no diētām, sniedz pretēju efektu – organismam un ķermenim rada stresu, kas rezultējas ar veselības problēmām, ja to piekopj ilgtermiņā.

Ne visiem ir vienādas vajadzības pēc ogļhidrātu, tauku un olbaltumvielu daudzuma. Brīdī, kad nenotiek vēlamās izmaiņas, tiek eksperimentēts ar dažādiem risinājumiem, mainot makrouzturvielu proporciju daudzumus. Nonākšana pie pareizās pieejas bieži vien ir laikietilpīga. Pēc šī uztura DNS testa veikšanas nebūs jāeksperimentē!

Kā tas notiek

 1. E-veikalā iegādājies testu (pieejami pieci varianti).
 2. Uz norādīto adresi izsūtām ģenētiskā parauga sagatavošanas komplektu.
 3. Veicam ģenētiskā profila analīzi, kas parasti aizņem līdz 10 darba dienām;
 4. Ja iegādājies - DNS tests ar konsultāciju, mēs piezvanīsim un sarunāsim uztura speciālistes Kristīnes Sekaces konsultācijas laiku VAI, ja iegādājies DNS tests bez konsultācijas, rezultātus saņemsi 26-32 lappušu garā digitāla pārskata veidā uz e-pastu;
 5. Līdz uztura speciālista apmeklējumam jāaizpilda uztura dienasgrāmata vismaz 3 dienas un aizpildīta jāņem līdzi uz konsultāciju;
 6. Jādodas norunātajā laikā pie uztura speciālistes Kristīnes Sekaces uz konsultāciju (ilgums 1,5h).

Ieguvumi

 • Uztura DNS tests piedāvā viegli saprotamu, padziļinātu ģenētisko ieskatu individuālajās īpatnībās, kas palīdzēs personalizēt un uzlabot uzturu.
 • Kvalitatīva uztura speciālista konsultācija vai ģenētiskā vielmaiņas profila pārskats ar pamatotiem un praktiskiem ieteikumuiem, kā ģenētisko profilu izmantot ikdienā, gan ēšanas, gan fizisko aktivitāšu ziņā. 
 • Motivācija rīkoties, lai sasniegtu sev tīkamus rezultātus. Pats svarīgākais - uzlabot savu veselību un dzīves līmeni ilgtermiņā.

Atsauksmes

Paldies, tas bija ļoti vienkārši un reizē ļoti vērtīgi! 
Materiāla nodošana - viegla, ērta. Rezultāti - vērtīgi, kā arī skaidra un motivējoša uztura speciālista konsultācija, kas tas ir un ko ar to visu darīt. 
Vislabākais šajā visā ir tas, ka mana iedomas par nepieciešamo diētu, lai dzīvotu labu un sagaidītu kvalitatīvas vecumdienas, - vairs nav tikai iedomas. Tas ir zinātniski pamatots rezultāts, kā fundaments, uz ko stabili balstīties. Tas apstiprināja manus ikdienas un pieredzes novērojumus, kā arī pamatoja, ka manas nojautas un intuīcija strādā precīzi un pareizi. 
Liels paldies par šādu iespēju - turklāt uzskatu, kas tas ir lēti - tik ātri un vienkārši iegūt precīzus rezultātus bez bezgalīgas staigāšanas pie dažādiem speciālistiem, kas sūtītu viens pie otra. Tā ir lieliska iespēja ietaupīt laiku un resursus - gan izmeklējumos, gan tālākā dzīvē. Ja es ēdu sev piemēroti, man nav liekā svara, un cik ietaupās uz nākamo, nākamo un atkal nākamo apģērba izmēru?

/Dace Z. 

Uztura speciālisti

Kristīne Sekace

Uztura speciālists ir augsti kvalificēta ārstniecības persona ar augstāko izglītību veselības aprūpē. Uztura speciālista galvenie uzdevumi ir veselības veicināšana profilaktiskos nolūkos, lai izvairītos no iespējamām veselības problēmām. kā arī katram pacientam individuāli atbilstoša uztura piemērošanu, jo katrs cilvēks ir unikāls un viņam ir vajadzīga individuālā pieeja.

 

Agnija Irkle

Uztura paradumi ir viens no veselību ietekmējošiem faktoriem, tādēļ uztura speciālists kā augsti
kvalificēta ārstniecības persona ar augstāko izglītību veselības aprūpē, palīdz cilvēkam izvērtēt savus šī
brīža uztura paradumus un atrast labāko risinājumu veiksmīgai uztura paradumu maiņai un mērķu
sasniegšanai.

 

Radušies jautājumi par mūsu piedāvātajiem testiem?

  Uzdod mums jautājumu!

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!