Personalizēts uztura DNS tests

  Uzmanību! Izmaiņas sakarā ar COVID-19 pandēmiju!

SIA GenEra maina ierasto pieņemšanas kārtību!

Laboratorija klientus un pacientus klātienē pieņem stingri pēc iepriekšēja pieraksta. Lai pierakstītos, rakstiet info@genera.lv vai zvaniet mums 26267833!

Iesakām DNS testu veikt attālināti, pasūtot neklātienes paraugu noņemšanas komplektu mūsu e-veikalā. 

DNS tests, kurā tiek analizēts individuālais nutriģenētiskais profils!

 • Veic ģenētikā balstītas dzīvesveida izvēles

 • Iepazīsti savus gēnus un padari savu ķermeni laimīgu

 • Efektīva pieeja veselības uzlabošanai ilgtermiņā

 • Uztura speciālista konsultācija ar personalizētu uztura un fizisko aktivitāšu plānu

Pirkt testu
Personalizēts uztura DNS tests

Uzzini, kā Tavs nutriģenētiskais profils var palīdzēt dzīvot labāk - pielāgojot uzturu un fiziskās aktivitātes, kas strādās Tavā labā.

Daudzi no mums grib būt veselīgāki, slaidāki un pievilcīgāki.

Pieprasījums ir liels, tāpēc vienmēr aktuālas bijušas dažādas iespējas, kas piedāvā to sasniegt - visu veidu diētas, ēšana atbilstoši mēness fāzēm, medikamenti, uztura bagātinātāji, dažādas sporta nodarbības u.t.t.

Tomēr ļoti bieži centība un entuziasms noplok, kad solītie rezultāti netiek sasniegti. Vēl jo vairāk, ja kādam tas strādā, bet Tev nē, kas arī ir visai izplatīta parādība. Tad talkā nāk internets, kurā var atrast daudz padomu un ieteikumu, kas bieži ir pretrunā viens ar otru. Lasītājs informācijas gūzmā apjūk, samulst un sliktākajā gadījumā nonāk pie secinājuma „Man tāpat nekas nelīdz, nav jēgas neko darīt, pie vainas sliktie gēni”. 

Mums ir laba ziņa - katram no mums ir pieeja, kas strādā! Arī Tev!

 

SIA GenEra piedāvā efektīvu risinājumu - veikt ģenētisku analīzi „Uztura DNS tests”, kurā tiek analizēta virkne ģenētisko marķieru (SNP) dažādos gēnos, kuri, savukārt, ir iesaistīti dažādos metabolisma regulācijas procesos.

 • Balstoties uz savām individuālajām ģenētiskajām īpatnībām var uzzināt, kā izveidot perfekti pielāgotas maltītes, lai sniegtu tieši Tavam organismam nepieciešamo, tādā veidā ilgtermiņā uzlabojot savu veselību. To nevar salīdzināt ar īstermiņa diētām, kas var nodarīt kaitējumu Jūsu veselībai.

Tāpat arī kustībai ir vitāli svarīga loma, kas palīdz mūsu ķermenim būt veselam un laimīgam. Bieži vien cilvēki, cenšoties sasniegt ātrus rezultātus, ievēro diētu un regulāri apmeklē augstas intensitātes treniņus. Organismā tiek radīts stress, jo ķermenis nespēj atpūsties un atjaunoties - nav spēka, enerģijas, pieaug svars.

 • Zinot to, kā organismā darbojas noteikti gēni, var sportot gudri, darot to, kas Tavam ķermenim patiks un nesīs vēlamos rezultātus. Viens sasniegs mērķi - veicot spēka vingrinājumus, otrs - ejot garās pastaigās. Kas der vienam, var nederēt otram, kas arī izskaidro to, kāpēc bieži netiek sasniegts vēlamais mērķis.

Kā tas notiek:

 • E-veikalā jāiegādājas tests vai jāpiesakas vizītei uz parauga nodošanu GenEra laboratorijā;
 • Pēc apmaksas veikšanas un parauga saņemšanas sāksim veikt nutriģenētiskā profila analīzi, kas parasti aizņem 10 darba dienas;
 • Kad testēšana būs pabeigta, mēs piezvanīsim un sarunāsim uztura speciālistes Kristīnes Sekaces konsultācijas laiku;
 • Līdz apmeklējumam jāaizpilda uztura dienasgrāmata vismaz 3 dienas un aizpildīta jāņem līdzi uz konsultāciju;
 • Jādodas norunātajā laikā pie uztura speciālistes Kristīnes Sekaces uz konsultāciju (ilgums 1,5h).

Uztura speciālista konsultācijas laikā tiek:

 • Skaidroti un analizēti DNS analīžu rezultāti,
 • Analizēta trīs dienu uztura dienasgrāmata,
 • Noskaidrota slimības vēsture un izvērtēti svara zaudēšanas/palielināšanas mēģinājumi,
 • Veikti antropometriskie mērījumi ar bioimpedances metodi,
 • Sastādīta personalizēta uztura un fizisko aktivitāšu programma. 

Svarīgi! - to var izdarīt tikai speciālists, kurš orientējas gan ģenētikā, gan cilvēka fizioloģijā, gan uzturzinātnē. Mūsu speciāliste ir Kristīne Sekace, uzturzinātņu maģistre.

P.S. Uztura programmā nav aizliegto produktu, svarīgas ir devas un uzturvielu proporcijas katram individuāli.

Ieguvumi:

 1. Uztura DNS tests piedāvā viegli saprotamu, padziļinātu ģenētisko ieskatu individuālajās īpatnībās, kas palīdzēs personalizēt un uzlabot uzturu.
 2. Kvalitatīva uztura speciālista konsultācija un pamatotiem un praktiskiem ieteikumuiem, kā nutriģenētisko profilu izmantot ikdienā, gan ēšanas, gan fizisko aktivitāšu ziņā. 
 3. Motivācija rīkoties, lai sasniegtu sev tīkamus rezultātus. Pats svarīgākais - uzlabot savu veselību un dzīves līmeni ilgtermiņā.
Personalizēts uztura DNS tests

Uztura testā analizētie gēni:

Kopā tiek analizēti 11 marķieri 10 gēnos, kas iesaistīti mūsu vielmaiņas procesos. Tie ir:

 • PPARG - piedalās taukaudu veidošanā. Ja ēdiena ir pārpārēm, tad nodrošina liekās enerģijas pārveidošanu taukos. Variācijas šajā gēnā ne tikai rada lielāku 2. tipa diabēta risku, bet arī lielāku svaru un lielākas grūtības no tā atbrīvoties.
 • ADRB2 - atrodas uz taukšūnu virsmas un ir iesaistīts tauku mobilizācijā enerģijas ražošanai. Variācijas šajā gēnā ir saistītas ar palielinātu aptaukošanās risku, abdominālu aptaukošanos, un aptaukošanos, ja cilvēks pieturas pie diētas ar augstu ogļhidrātu saturu.
 • ADRB3 - iesaistīts tauku šķelšanas – lipolīzes procesos. Variācijas šajā gēnā ir saistītas ar aptaukošanos tiem cilvēkiem, kuriem ir mazkustīgs dzīvesveids. Labu svara zudumu var sasniegt tikai fiziskas slodzes rezultātā.
 • FTO “BADA GĒNS”. - Variācijas šajā gēnā, liek cilvēkam ēst vairāk, jo sāta sajūta iestājas vēlāk. Garšo produkti ar augstu tauku saturu, saldumi. Arī tūlīt pat pēc ēdienreizes.
 • APOA2 - variācijas šajā gēnā izraisa to, ka cilvēki, kuri ēd piesātinātos taukus, īpaši labi pieņemas svarā. Uzturā ieteicams samazināt ne tikai kopējo tauku daudzumu, bet svarīga ir tauku proporcija.
 • PPARA - variācijas saistītas ar dislipidēmiju. Indivīdiem ar variācijām šajā gēnā ieteicamas diētas, kas mazina holesterīna līmeni – diētas ar zemu tauku saturu.
 • FABP2 - regulē tauku uzsūkšanos tievajās zarnās. Variācijas šajā gēnā saistītas ar palielinātu tauku absorbciju, līdz ar to ar lielāku ķermeņa masas indeksu.
 • TCF7L2 - variācijas šajā gēnā ir saistītas ar paaugstinātu 2. tipa diabēta risku. Indivīdiem, kuriem ir variācijas šajā gēnā, vairāk rekomendēta Vidusjūras tipa diēta.
 • LCT LAKTOZES INTOLERANCE - Variācijas šajā gēnā izraisa fermenta laktāzes daļēju vai pilnīgu trūkumu, rezultātā cilvēkam var būt slikta pašsajūta – vēdera uzpūšanās, pastiprināta gāzu veidošanās, caureja, pat vēdersāpes. Šādā gadījumā no uztura jaizslēdz pienu un piena produktus, kuri satur laktozi visa mūža garumā.
 • MTHFR - iesaistīts B9 vitamīna (folskābes) vielmaiņas procesos. Varianti šajā gēnā izraisa homocisteīna uzkrāšanos, ko var koriģēt ar folskābes papildus lietošanu uzturā.

Radušies jautājumi par mūsu piedāvātajiem testiem?

  Uzdod mums jautājumu!

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!