Personalizēts uztura DNS tests

DNS tests, kurā tiek analizēts individuālais ģenētiskais profils

 • Veic ģenētikā balstītas dzīvesveida izvēles

 • Iepazīsti savus gēnus un padari savu ķermeni laimīgu

 • Efektīva pieeja veselības uzlabošanai ilgtermiņā

 • Uztura speciālista konsultācija ar personalizētu uztura un fizisko aktivitāšu plānu

  Testu iespējams iegādāties internetā un veikt attālināti

Personalizēts uztura DNS tests

Testēšana

Daudzi no mums vēlas būt veselīgāki, slaidāki un pievilcīgāki, tāpēc ir vērtīgi uzzināt, kā Tavs ģenētiskais profils var palīdzēt dzīvot labāk - pielāgojot uzturu un fiziskās aktivitātes, kas strādās Tavā labā.

Vienmēr aktuālas bijušas dažādas iespējas, kas piedāvā to sasniegt - visu veidu diētas, ēšana atbilstoši mēness fāzēm, medikamenti, uztura bagātinātāji, dažādas sporta nodarbības u.t.t.

Tomēr ļoti bieži centība un entuziasms noplok, kad solītie rezultāti netiek sasniegti. Vēl jo vairāk, ja kādam tas strādā, bet Tev nē, kas arī ir visai izplatīta parādība. Tad talkā nāk internets, kurā var atrast daudz padomu un ieteikumu, kas bieži ir pretrunā viens ar otru. Lasītājs informācijas gūzmā apjūk, samulst un sliktākajā gadījumā nonāk pie secinājuma „Man tāpat nekas nelīdz, nav jēgas neko darīt, pie vainas sliktie gēni”. 

Labā ziņa ir, ka katram no mums ir pieeja, kas strādā! Arī Tev!

Risinājums - „Uztura DNS tests”, kurā tiek analizēta virkne ģenētisko marķieru (SNP) dažādos gēnos, kuri, savukārt, ir iesaistīti dažādos metabolisma regulācijas procesos.

Balstoties uz savām individuālajām ģenētiskajām īpatnībām var uzzināt, kā izveidot perfekti pielāgotas maltītes, lai sniegtu tieši Tavam organismam nepieciešamo, tādā veidā ilgtermiņā uzlabojot savu veselību. To nevar salīdzināt ar īstermiņa diētām, kas var nodarīt kaitējumu Jūsu veselībai.

Tāpat arī kustībai ir vitāli svarīga loma, kas palīdz mūsu ķermenim būt veselam un laimīgam. Bieži vien cilvēki, cenšoties sasniegt ātrus rezultātus, ievēro diētu un regulāri apmeklē augstas intensitātes treniņus. Organismā tiek radīts stress, jo ķermenis nespēj atpūsties un atjaunoties - nav spēka, enerģijas, pieaug svars.

Zinot to, kā organismā darbojas noteikti gēni, var sportot gudri, darot to, kas Tavam ķermenim patiks un nesīs vēlamos rezultātus. Viens sasniegs mērķi - veicot spēka vingrinājumus, otrs - ejot garās pastaigās. Kas der vienam, var nederēt otram, kas arī izskaidro to, kāpēc bieži netiek sasniegts vēlamais mērķis.

Kā tas notiek

 1. E-veikalā jāiegādājas tests (pieejami trīs varianti);
 2. Pēc apmaksas veikšanas un parauga saņemšanas sāksim veikt ģenētiskā profila analīzi, kas parasti aizņem 10 darba dienas;
 3. Kad saņemsim un reģistrēsim paraugus, sms veidā saņemsiet paroli rezultātu atvēršanai;
 4. Kad testēšana būs pabeigta, (DNS tests ar konsultāciju) mēs piezvanīsim un sarunāsim uztura speciālistes Kristīnes Sekaces konsultācijas laiku VAI (DNS tests bez konsultācijas) rezultātus saņemsiet 26-32 lappušu gara digitāla pārskata veidā uz e-pastu;
 5. Līdz uztura speciālista apmeklējumam jāaizpilda uztura dienasgrāmata vismaz 3 dienas un aizpildīta jāņem līdzi uz konsultāciju;
 6. Jādodas norunātajā laikā pie uztura speciālistes Kristīnes Sekaces uz konsultāciju (ilgums 1,5h).

Uztura DNS testu varianti

Cena€ 150€ 120€ 99
OpcijasDNS tests
ar konsultāciju 
DNS tests (lielais)
bez konsultācijas
DNS tests (mazais)
bez konsultācijas
DNS testa rezulāti

Skaidroti un analizēti konsultācijas laikā,

izsniegti arī drukātā veidā

Skaidroti un analizēti ģenētiskā profila pārskatā digitālā veidā (PDF formātā)Skaidroti un analizēti ģenētiskā profila pārskatā digitālā veidā (PDF formātā)
Personalizēti uztura ieteikumi ar uzturvielu sadalījumu un aprēķiniem
Personalizēti fizisko aktivitāšu ieteikumi ar aktivitātes veidu un slodzi
Analizēts esošais dzīvesveids un uztura dienasgrāmata
Noskaidrota slimības vēsture un izvērtēti svara zaudēšanas un palielināšanas mēģinājumi
Antropometriskie mērījumi ar bioimpedances metodi
DNS testā analizēto marķieru (gēnu) skaits11 (10)10 (9)6 (5)

 

Svarīgi! - Tests bez konsultācijas der tiem, kas vēlas zaudēt svaru un dzīvot veselīgi. Ja vēlaties svaru palielināt, bērniem, grūtniecēm vai tiem, kam ir kādas saslimšanas, uztura speciālista konsultācija ir būtiska un nepieciešama.

Konsultēt ģenētiskās analīzes var tikai speciālists, kurš orientējas gan ģenētikā, gan cilvēka fizioloģijā, gan uzturzinātnē. Mūsu speciāliste ir Kristīne Sekace, uzturzinātņu maģistre.

P.S. Uztura programmā nav aizliegto produktu, svarīgas ir devas un uzturvielu proporcijas katram individuāli.

Pirkt

Ieguvumi

 • Uztura DNS tests piedāvā viegli saprotamu, padziļinātu ģenētisko ieskatu individuālajās īpatnībās, kas palīdzēs personalizēt un uzlabot uzturu.
 • Kvalitatīva uztura speciālista konsultācija vai ģenētiskā vielmaiņas profila pārskats ar pamatotiem un praktiskiem ieteikumuiem, kā ģenētisko profilu izmantot ikdienā, gan ēšanas, gan fizisko aktivitāšu ziņā. 
 • Motivācija rīkoties, lai sasniegtu sev tīkamus rezultātus. Pats svarīgākais - uzlabot savu veselību un dzīves līmeni ilgtermiņā.

Kas ir ģenētiskā vielmaiņas profila pārskats?

Jūsu labākais draugs izvirzīto mērķu sasniegšanai

 • Sava vielmaiņas genotipa jeb ģenētiskā profila pārskatā Jūs uzzināsiet, kas būs piemērotākais tieši Jums gan uztura ziņā, gan fizisko aktivitāšu ziņā
 • Jūsu personīgajā pārskatā, balstoties uz analizētajiem gēniem, būs sastādīti atbilstoši ieteikumi dzīvesveidam
 • Vēl labāk – Jums nebūs nekas jārēķina! Sarēķināsim gan nepieciešamās uzturvielu proporcijas, gan kopējo nepieciešamo kaloriju skaitu dienā. Tas viss pārveidots porciju veidā, kas būs vienkārši un
  saprotami uztverams
 • Papildu uztura rekomendācijām, Jūs saņemsiet arī ieteikumus fiziskajām aktivitātēm – slodzei un aktivitātes veidam, kāds ir vispiemērotākais tieši Jums
 • Visi ieteikumi un rekomendācijas ir zinātniski pamatotas un uz pierādījumiem (pētījumiem) balstītas.

 

Paldies, tas bija ļoti vienkārši un reizē ļoti vērtīgi! 
Materiāla nodošana - viegla, ērta. Rezultāti - vērtīgi, kā arī skaidra un motivējoša uztura speciālista konsultācija, kas tas ir un ko ar to visu darīt. 
Vislabākais šajā visā ir tas, ka mana iedomas par nepieciešamo diētu, lai dzīvotu labu un sagaidītu kvalitatīvas vecumdienas, - vairs nav tikai iedomas. Tas ir zinātniski pamatots rezultāts, kā fundaments, uz ko stabili balstīties. Tas apstiprināja manus ikdienas un pieredzes novērojumus, kā arī pamatoja, ka manas nojautas un intuīcija strādā precīzi un pareizi. 
Liels paldies par šādu iespēju - turklāt uzskatu, kas tas ir lēti - tik ātri un vienkārši iegūt precīzus rezultātus bez bezgalīgas staigāšanas pie dažādiem speciālistiem, kas sūtītu viens pie otra. Tā ir lieliska iespēja ietaupīt laiku un resursus - gan izmeklējumos, gan tālākā dzīvē. Ja es ēdu sev piemēroti, man nav liekā svara, un cik ietaupās uz nākamo, nākamo un atkal nākamo apģērba izmēru?

/Dace Z. 

Personalizēts uztura DNS tests

Uztura testā analizētie gēni

Kopā tiek analizēti 11 marķieri 10 gēnos, kas iesaistīti mūsu vielmaiņas procesos. Tie ir:

 • PPARG - piedalās taukaudu veidošanā. Ja ēdiena ir pārpārēm, tad nodrošina liekās enerģijas pārveidošanu taukos. Variācijas šajā gēnā ne tikai rada lielāku 2. tipa diabēta risku, bet arī lielāku svaru un lielākas grūtības no tā atbrīvoties.
 • ADRB2 - atrodas uz taukšūnu virsmas un ir iesaistīts tauku mobilizācijā enerģijas ražošanai. Variācijas šajā gēnā ir saistītas ar palielinātu aptaukošanās risku, abdominālu aptaukošanos, un aptaukošanos, ja cilvēks pieturas pie diētas ar augstu ogļhidrātu saturu.
 • ADRB3 - iesaistīts tauku šķelšanas – lipolīzes procesos. Variācijas šajā gēnā ir saistītas ar aptaukošanos tiem cilvēkiem, kuriem ir mazkustīgs dzīvesveids. Labu svara zudumu var sasniegt tikai fiziskas slodzes rezultātā.
 • FTO “BADA GĒNS”. - Variācijas šajā gēnā, liek cilvēkam ēst vairāk, jo sāta sajūta iestājas vēlāk. Garšo produkti ar augstu tauku saturu, saldumi. Arī tūlīt pat pēc ēdienreizes.
 • APOA2 - variācijas šajā gēnā izraisa to, ka cilvēki, kuri ēd piesātinātos taukus, īpaši labi pieņemas svarā. Uzturā ieteicams samazināt ne tikai kopējo tauku daudzumu, bet svarīga ir tauku proporcija.
 • PPARA - variācijas saistītas ar dislipidēmiju. Indivīdiem ar variācijām šajā gēnā ieteicamas diētas, kas mazina holesterīna līmeni – diētas ar zemu tauku saturu.
 • FABP2 - regulē tauku uzsūkšanos tievajās zarnās. Variācijas šajā gēnā saistītas ar palielinātu tauku absorbciju, līdz ar to ar lielāku ķermeņa masas indeksu.
 • TCF7L2 - variācijas šajā gēnā ir saistītas ar paaugstinātu 2. tipa diabēta risku. Indivīdiem, kuriem ir variācijas šajā gēnā, vairāk rekomendēta Vidusjūras tipa diēta.
 • LCT LAKTOZES INTOLERANCE - Variācijas šajā gēnā izraisa fermenta laktāzes daļēju vai pilnīgu trūkumu, rezultātā cilvēkam var būt slikta pašsajūta – vēdera uzpūšanās, pastiprināta gāzu veidošanās, caureja, pat vēdersāpes. Šādā gadījumā no uztura jaizslēdz pienu un piena produktus, kuri satur laktozi visa mūža garumā.
 • MTHFR - iesaistīts B9 vitamīna (folskābes) vielmaiņas procesos. Varianti šajā gēnā izraisa homocisteīna uzkrāšanos, ko var koriģēt ar folskābes papildus lietošanu uzturā.

Uztura DNS testā (mazais) analizēti 6 marķieri 5 gēnos -

 • PPARG,
 • ADRB2 (1) un ADRB (2),
 • ADRB3,
 • FTO "BADA GĒNS",
 • FABP2.

Uztura DNS testā (mazais) analizēti 10 marķieri 9 gēnos -

 • PPARG,
 • ADRB2 (1) un ADRB (2),
 • ADRB3,
 • FTO "BADA GĒNS",
 • FABP2, 
 • APOA2,
 • PPARA,
 • TCF7L2,
 • LCT LAKTOZES INTOLERANCE.

Radušies jautājumi par mūsu piedāvātajiem testiem?

  Uzdod mums jautājumu!

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!