Sporta DNS tests

  Kas ir Sporta DNS tests?

Personalizēts Uztura DNS tests

Sporta DNS tests sniedz iespēju noskaidrot Tavu (ģenētisko) ķermeņa reakciju uz sportu, precīzāk, sporta slodzes veidiem, kurus organisms spēs efektīgāk izpildīt. 

Pēdējo dažu desmitu gadu laikā zinātnieki ir izpētījuši cilvēka ģenētisko tendenci saistībā ar tādām fizskajām īpašībām, kā spēks, ātrums un izturība. Šajā testā, balsoties uz 19 dažādiem pētījumiem, tiek testēti divi gēni – ACE un ACTN3, kas saistīti ar indivīda atlētiskajiem dotumiem. ACE gēns ietekmē sirds un asinsvadu darbību un pielāgošanos fiziskai slodzei, savukārt ACTN3 gēns regulē muskuļu darbību un vairākus citus faktorus (sīkāk lasīt zemāk).

Šī testa rezultāti tiek izsniegti ģenētiskā profila pārskata veidā, kas ietver:

 Norādīto gēnu marķieru analīzi, gēnu aprakstus un to interpretācijas skaidrojumu
 Testēto gēnu ietekmi uz dažādiem sporta veidiem
 Tavu rezultātu skaidrojumu, kādi sporta slodzes veidi, basltoties uz genotipu, Tev ir piemērotākie 

Tas ļaus:

  Uzzināt, vai Tavs organisms labāk reaģē uz aerobo vai anaeorobo slodzi (sprints vai maratons)
  Uzzināt, kā Tavi muskuļi un audi reaģē uz dažādiem vingrinājumiem, kādus labāk spēs izpildīt
  Uzlabot savu treniņu efektivitāti un sasniegt labākus rezultātus, un ilgtermiņā izvairīties no traumām

Izmanto savu ģenētisko informāciju savā labā un sasniedz vislabākos rezultātus!

 Rezultāti 10 darba dienu laikā! 

  Testu iespējams iegādāties internetā un veikt attālināti 

  Tas ir vienkārši

1  Iegādājies Sporta DNS testu.

2  Uz Tevis norādīto adresi izsūtīsim parauga paņemšanas komplektu.

3  Pēc instrukciju norādēm, paņemsi siekalu paraugu un nosūtīsi to mums uz laboratoriju

4  Veicam testēšanu un ģenētiskā profila analīzi, kas parasti aizņem līdz 10 darba dienām.

5  Rezultāti tiks izsniegti ģenētiskā pārskata veidā (PDF formātā), un tos saņemsi savā norādītajā e-pasta adresē.

Sporta sasniegumu potenciāls

undefined

Kā zināms, mūsu gēni un gēnu varianti ietekmē dažādus organisma procesus. 

Pēdējo pāris desmitu gadu laikā daudz pētījumu ir vērsti uz centieniem izprast ģenētisko ietekmi uz sporta sniegumu. Pētījumu rezultātā ir identificēti vairāki gēni, kas ietekmē dažādas organisma reakcijas un atbildes procesus, veicot fiziskās aktivitātes. Zinātnieki norāda, ka konkrēti genotipi var palīdzēt atklāt potenciālos profesionālos sportistus.

ACE ir gēns, kas regulē asinsspiedienu, šķidrumu un sāļu līdzsvaru organismā, un tam ir nozīmīga loma šūnu augšanā. Dažādi genotipa varianti gēnā atbild par to, vai organisms efektīgāk spēs izpildīt ilgstošu slodzi (aerobo) vai īsu slodzi, kas orientēta uz spēku un ātrumu (aneorobo). 

Mutācija (polimorfisms) ACTN3 gēnā ietekmē muskuļu šķiedru spēju ātri sarauties, kas rezultējas ar spēka ģenerēšanu lielā ātrumā, tāpēc gēnu sauc arī par "ātruma gēnu". ACTN3 gēns kodē α-aktinīna-3 proeteīnu. Šis proteīns ietekmē skeleta muskuļu darbību, radot spēcīgas kontrakcijas lielā ātrumā un palielinot sprinta veiktspēju. Jaunākie pētījumi liecina, ka šis gēns ietekmē spēju pielāgoties vingrinājumiem, atjaunošanos pēc vingrinājumiem un sporta traumu risku.

Jaunākie pētījumi arī rāda, ka ACTN3, kas, kā pierādīts, ietekmē muskuļu fenotipu elites sportistiem, ietekmē arī muskuļu funkcijas zudumu, kaulu minerālā blīvuma saglabāšanu un vielmaiņas traucējumu risku gados vecākiem cilvēkiem. Informācija par indivīda ACTN3 genotipu var palīdzēt riska faktoru pārvaldībā gados vecākiem cilvēkiem, kā arī veicināt personalizētas vingrojumu programmu izstrādes, veicinot ilgstošu veselības un funkciju saglabāšanu.

 

Ņemot vērā šo informāciju, mūsu Sporta DNS testā tiek testēti 2 gēnu marķieri:

Svarīgi! DNS testā analizētie reģioni genotipā un Jūsu rezultāts var parādīt paaugstinātu risku dažādu slimību attīstībai, kuru attīstībā pierādīta saistība ar dažādiem genotipiem attiecīgajos gēnos, bet tas nenozīmē, ka saslimšana noteikti attīstīsies. Rekomendējam, sadarbībā ar ārstu vai treneri, pārrunāt Jūsu situāciju, lai izvēlētos piemērotāko treniņu plānu. 

🔬   Zinātnē balstīti ieteikumi

DNS testa rekomendācijas ir uz pētījumiem balstītas un zinātniski pamatotas. Testēšanas procesā tiek analizēti Tavi gēni, pēc kuriem tiek sastādītas atbilstošas rekomendācijas.

Radušies jautājumi par mūsu piedāvātajiem testiem?

  Uzdod mums jautājumu!

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!