Radniecības noteikšana

  Uzmanību!

Laboratorija klientus un pacientus klātienē pieņem stingri pēc iepriekšēja pieraksta. Lai pierakstītos, rakstiet info@genera.lv vai zvaniet mums 26267833! Sīkāka informācija šeit.

Kāpēc izvēlēties GenEra radniecības noteikšanas testu?

   Precīzi - izmantojam Latvijas (vai izcelsmei atbilstošu) populācijas gēnu datubāzi

   Ātri - rezultāti ir gatavi 5 darba dienu laikā vai ātrāk

   Ērti - radniecības DNS testu veic kaut vai no mājām, pasūtot to e-veikalā

   Droši - nodrošinām sensitīvo datu drošību un konfidencialitāti, testēšana tiek veikta Latvijā

   Kvalitatīvi - Testēšanas metode starptautiski akreditēta (LVS ISO 15189:2013), kā arī reģistrēta un sertificēta Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju aģentūrā (La/MoB 068)

Radniecības noteikšanas DNS tests

Kas ir radniecības DNS tests?

Radniecības DNS analīzi cilvēki veic dažādu iemeslu vadīti. Tā var būt gan cilvēciska ziņkāre par to, vai kāda konkrēta persona ir radinieks, gan iekšējo ģimenes jautājumu risināšana.

Salīdzinot divu personu DNS profilus, ir iespējams izteikt varbūtību, ar kādu šīs divas personas ir bioloģiski saistītas. 

Radniecības noteikšanas testu veidi:

Šobrīd piedāvājam informatīvu (testa atzinumam nav juridiska spēka) divu cilvēku radniecības testu šādiem radniecības modeļiem:

 • Brāļiem, māsām;
 • Pusbrāļiem, pusmāsām;
 • Onkuļi, tantes – brāļu, māsu bērni;
 • Vecvecāki – mazbērni;
 • Pirmās pakāpes brālēni, māsīcas;
 • Vec-vecvecāki – mazmazbērni.
Ceļvedis piemērotākā testa veida izvēlē

Rezultātu interpretācija:

Parasti analīzes rezultāts radniecības noteikšanai ir radniecības varbūtība procentos (%).

Tā kā tiek pieņemts, ka sākotnējā varbūtība standarta gadījumā ir 50% (50%, ka personas ir radniecīgas, un 50%, ka personas nav radniecīgas), tad:

 • jebkurš rezultāts, kas sliecas virs 50% atzīmes, interpretējams kā radniecības esamību atbalstošs,
 • jebkurš rezultāts zem 50% atzīmes interpretējams kā radniecību noraidošs rezultāts,
 • papildu % rezultātam tiek sniegta arī cita informācija, kas palīdzēs izprast testa rezultātu.

Tālāka rezultāta interpretācija par to, ko nozīmē rezultāts, piemēram, 70%, ir atkarīgs no analīzes pasūtītāja, jo tikai viņam ir zināmi pārējie fakti, pierādījumi, par to vai analizētā radniecība ir iespējama vai nav.

Radniecības DNS testa rezultātiem ir informatīva nozīme, un tie nav izmantojami juridisku jautājumu risināšanai, ja vien to nenozīmē pati tiesa!

Jautājumi par testu:

 

 1. Cik vecam jābūt bērniņam, lai veiktu testu?
  Radniecības DNS testus var veikt jebkurā vecumā, arī tikko dzimušam zīdainim. Tā kā tiek ņemts tikai siekalu paraugs, tas bērniņam nav ne sāpīgi, ne bīstami.
 2. Kādi ir nepieciešamie paraugi?
  Mūsdienās analīzes veikšanai pietiek ar dažiem simtiem šūnu, tādēļ par drošāko un ērtāko atzīts t.s. siekalu paraugs: uztriepe no mutes gļotādas. Tieši šādu paraugu mēs izmantojam standarta testēšanai. Par papildu samaksu izmantot var arī citu audu paraugus - ausu sērs, asinis, košļājamā gumija, mati ar "saknītēm", cigarešu izsmēķi utt. Nestandarta parauga gadījumā iesakām ar mums pirms tam sazināties, piezvanot vai rakstot uz info@genera.lv.
 3. Kādus rezultātus es saņemšu?
  Jūs saņemsiet analīzes aprakstu, kurā minētas testā iesaistītās personas, analīzes metodika, izmantotās ierīces un reaģenti un analīzes rezultātu raksturojošos lielumus.
 4. Kā tiek paziņoti testa rezultāti?
  Lai garantētu konfidencialitāti, atzinumu klients saņem tikai paša izvēlētā veidā – pa elektronisko pastu, ierakstītā vēstulē, kas sūtīta pa pastu, vai saņemot pats personīgi laboratorijā. Protams, klients var atstāt savu telefona numuru un vienoties, ka laboratorijas darbinieks piezvana un paziņo rezultātu, bet rezultāti netiks telefoniski sniegti, ja klients pats zvanīs uz laboratoriju.

Radušies jautājumi par mūsu piedāvātajiem testiem?

  Uzdod mums jautājumu!

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!