Borrelia antigēnu noteikšana ērcēs

Ātro testu komplekts borēliju noteikšanai ērcēs

boreliju noteiksana erces

JAUNUMS! Ērču testēšanas komplekts ātrai un kvalitatīvai Borrelia antigēnu noteikšanai. 1 komplektā pieejami 5 testi ērču testēšanai. 

Testi izmantojami arī dzīvniekiem, kuri arī var slimot ar Laimas slimību.

  • Vienkāršs un higiēnisks testa process mājas apstākļos
  • Tests veicams, neatkarīgi no ērces lieluma
  • Ātri rezultāti 10 minūšu laikā
  • Uzticama, ērta un izmaksu ziņā izdevīga Borēliju noteikšana ērcēs
  • Ilgs uzglabāšanas laiks
  • Uzglabāt istabas temperatūrā (15-25°C)
  • Testa jutība 100% un specifitāte 91.7%

Laima borelioze ir sastopama gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem visā pasaulē, īpaši ziemeļu puslodē. To izraisa spirohētu klases baktērija Borrelia spp. Tiek uzskatīts, ka ganību ērce (Ixodes Ricinus) ir galvenais Borrelia burgdorferi sensu lato (B. b. s. l.) kompleksa borēliju pārnēsātājs, taču to pārnēsāt var arī citu sugu ērces. Pēc SPKC datiem B.b.s.l. klātbūtne ir 20-70% ērcēs.

Tas, cik daudz un vai vispār ērcē ir Borēlijas, ir atkarīgs no ērces attīstības stadijas, piesūkšanās reižu skaita un sezonālām un ģeogrāfiskām ietekmēm. Borēlijas rezervuāri ir mazi grauzēji, putni, stirnas un brieži. Sūcot dzīvnieku asinis, ērces inficējas ar Borēlijām.

Borēlijas atrodas ērču zarnu traktā un tiek nodotas ar dzēliena/piesūkšanās palīdzību. Apmēram 12 stundas pēc piesūkšanās borēlijas caur ērces siekalu dziedzeriem tiek pārnestas uz dzēluma brūci, maksimālo koncentrāciju sasniedzot aptuveni 72 stundas pēc piesūkšanās. Borēlijas brūci var sasniegt arī ātrāk, 12 stundas ir vidējais ilgums.

Ilgā inkubācijas perioda dēļ, simptomi kā drudzis, muskuļu un locītavu iekaisums, limfodenopātija u.c. parādās vairākas nedēļas vai pat mēnešus pēc dzēliena. Viens no raksurīgākajiem simptomiem cilvēkiem ir migrējošās eritrēmas parādīšanās (Erythema migrans), taču dzīvniekiem šis simptoms sastopams reti vai nav redzams cauri vilnai. Borēlijas izraisītas Laimas slimības diagnostika un terapija bieži vien ir ilga un sarežģīta, tāpēc svarīga ir agrīna piesūkušās ērces diagnostika.

Izmantojot FASTest® BOR in TICK, potenciālie Borēlijas antigēni ērcēs tiek noteikti ātri un vienkārši, kā arī nosakāmi mājas apstākļos. Ja rezultāts ir pozitīvs, tālākās diagnostikas, terapijas un profilakses darbības var tikt uzsāktas nekavējoties.

Laimas slimība, Ērlihioze

Pirkt

Radušies jautājumi par mūsu piedāvātajiem testiem?

  Uzdod mums jautājumu!

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!