Radniecības noteikšana

  Uzmanību! Izmaiņas sakarā ar COVID-19 pandēmiju!

SIA GenEra maina ierasto pieņemšanas kārtību!

Laboratorija klientus un pacientus klātienē pieņem stingri pēc iepriekšēja pieraksta. Lai pierakstītos, rakstiet info@genera.lv vai zvaniet mums 26267833!

Iesakām DNS testu veikt attālināti, pasūtot neklātienes paraugu noņemšanas komplektu mūsu e-veikalā. Dodieties uz izvēlētā DNS testa sadaļu un pievienojiet to grozam. Veiciet pirkumu, un mēs Jums nosūtīsim visu nepieciešamo parauga noņemšanai. Šajos gadījumos jārēķinās ar papildu laiku, kas nepieciešams paraugu sūtīšanai.

Sargiet sevi un savus tuviniekus! 

Amniocentēzes materiāla trisomiju tests

Kam nepieciešama DNS radniecības analīze?

Radniecības DNS analīzi cilvēki veic dažādu iemeslu vadīti. Tā var būt gan cilvēciska ziņkāre par to, vai kāda konkrēta persona ir radinieks, gan iekšējo ģimenes jautājumu risināšana.

Kādas radniecības analīzes SIA GenEra piedāvā?

Šis ceļvedis palīdzēs izvēlēties pareizo radniecības DNS testu, papildu testu un radniecības modeli. Lieto ikonas prezentācijas apakšējā kreisajā stūrī (PDF fails lejupielādei).

Šobrīd piedāvājam informatīvu (testa atzinumam nav juridiska spēka) divu cilvēku radniecības testu šādiem radniecības modeļiem:

  • Brāļiem, māsām;
  • Pusbrāļiem, pusmāsām;
  • Onkuļi, tantes – brāļu, māsu bērni;
  • Vecvecāki – mazbērni;
  • Pirmās pakāpes brālēni, māsīcas;
  • Vec-vecvecāki – mazmazbērni.

Kāpēc veikt radniecības analīzi tieši SIA GenEra laboratorijā?

SIA GenEra piedāvā radniecības noteikšanu, izmantojot 22 autosomu DNS lokusus (ar iespēju pievienot vēl 9 lokusus) vai dzimumhromosomās esošus lokusus. Radniecības DNS analīzei tiek izmantoti Latvijas alēļu frekvenču dati, kas dod visprecīzākos analīzes rezultātus Latvijas izcelsmes klientiem.

Ko tad īsti nozīmē radniecības testa rezultāti?

Radniecības DNS analīze pēc būtības ir ļoti līdzīga paternitātes DNS testam. Veicot radniecības analīzi, pareizais jautājums nav “vai personas ir radniecīgas?”. Pareizi jautājumu būtu definēt šādi: “vai DNS testa rezultāti norāda uz (papildina informāciju) radniecības esamību?”. Tas nozīme to, ka analīzes rezultāts nekad nebūs 100% radniecības apstiprinājums, kā arī reti būs sastopams 0% rezultāts (izņemot paternitāti, kur skaidri var spriest par paternitātes neesamību). Parasti analīzes rezultāts radniecības noteikšanai, jeb radniecības varbūtība %, būs kaut kur starp 0 un 100%. Tas ir iemesls tam, kāpēc šīs analīzes rezultātu nevar izmantot kā vienīgo pierādījumu radniecības apstiprināšanai vai noliegšanai. Vērā būtu jāņem arī citi pierādījumi un fakti par radniecības esamību/neesamību.

Tā kā tiek pieņemts, ka sākotnējā varbūtība (varbūtība pirms analīzes veikšanas), standarta gadījumā, ir 50% (50%, ka personas ir radniecīgas, un 50%, ka personas nav radniecīgas), tad teorētiski jebkurš analīzes rezultāts, kas sliecas virs 50% atzīmes būtu interpretējams kā radniecības esamību atbalstošs un otrādi, jebkurš rezultāts zem 50%, kā radniecību noraidošs rezultāts. Tālāka rezultāta interpretācija par to, ko nozīmē rezultāts, piemēram, 70%, ir atkarīgs no analīzes pasūtītāja, jo tikai viņam ir zināmi pārējie fakti, pierādījumi, par to vai analizētā radniecība ir iespējama vai nav. SIA GenEra laboratorija sniedz savu interpretāciju šajā jautājumā, tomēr tā nav jāuzskata par absolūtu lielumu, kas apstiprina vai noraida analizētās radniecības esamību. Papildu % rezultātam tiek sniegta arī cita papildu informācija, kas palīdzēs izprast testa rezultātu.

  Uzmanību!

Radniecības DNS testa rezultātiem ir informatīva nozīme, un tie nav izmantojami juridisku jautājumu risināšanai, ja vien to nenozīmē pati tiesa!

Noderīga informācija

  • GenEra laboratorijā izmantotie nosūtījumi uz DNS testiem, veidlapas un testēšanas pieprasījumi

  • Cita noderīga informācija ārstiem, tiesnešiem, klientiem un pacientiem

Uzzināt vairāk

Radušies jautājumi par mūsu piedāvātajiem testiem?

  Uzdod mums jautājumu!

Mēs parasti atbildam 24 stundu laikā!