• Akreditēta klīniski diagnostiskā laboratorija

  • Akreditēta klīniski diagnostiskā laboratorija

Jautājumi par testu

Cik ilgu laiku tas aizņem?

Parasti rezultāti ir gatavi piecu darba dienu laikā.

Kas nepieciešams?

Lai "Paternitātes DNS tests" atzinums būtu juridiski derīgs:

1. Visām testā iesaistītām personām personīgi jāierodas "GenEra" laboratorijā, Rīgā, Rātsupītes ilā 1 k-1  nodot paraugu testa veikšanai.

2. Visām testā iesaistītajām personām jāuzrāda derīgs, personu apliecinošs dokuments:

  • pusaudžiem no 15 gadu vecuma un pieaugušajiem - pase vai personas apliecība. Autovadītāja apliecība neder!
  • bērniem (0 - 14 g.v) arī pase vai personas apliecība. Ja tādas vēl nav, tad dzimšanas apliecība.

3. Visas iesaistītās personas, kas sasniegušas 15 gadu vecumu, paraksta piekrišanas formu un tiek informētas par analīzes procedūru

Vai iesaistītajām pusēm obligāti jāierodas kopā?

Atsevišķi drīkst nākt, ja nevienai no testā iesaistītām personām nav pret to iebildumu. Ja paternitātes DNS tests ir ar tiesas lēmumu noteikta ekspertīze, tad jāierodas tajā datumā un laikā, ko norādījusi tiesa.

Cik vecam jābūt bērniņam, lai veiktu testu?

Paternitātes testu var veikt jebkurā vecumā, arī tikko dzimušam zīdainim. Tā kā tiek ņemts tikai siekalu paraugs, tas bērniņam nav ne sāpīgi, ne bīstami.

Kādi ir nepieciešamie paraugi?

Mūsdienās analīzes veikšanai pietiek ar dažiem simtiem šūnu, tādēļ par drošāko un ērtāko atzīts t.s. siekalu paraugs: uztriepe no mutes gļotādas, taču testēšanai var izmantot arī citu audu paraugus (asinis utt.).

Kādus rezultātus es saņemšu?

Laboratorijā GenEra strādā sertificēti privātie tiesu eksperti specialitātē „Cilvēka bioloģiskā materiāla DNS genotipa noteikšana”. Jūs saņemsiet eksperta atzinumu (atbilstošu Tiesu Ekspertu likuma 11.pantam) ar:

  1. Analīzes aprakstu, kurā minētas testā iesaistītās personas, analīzes metodika, izmantotās ierīces un reaģenti;

  2. Analizēto STR lokusu salīdzinājuma tabulu mātei, bērnam/-iem un iespējamajam tēvam

  3. Eksperta atzinumu:

  • pozitīva rezultāta gadījumā - ar procentos izteiktu varbūtību, ka testētais vīrietis ir testētā bērna bioloģiskais tēvs;

  • negatīva rezultāta gadījumā – ka paternitātes iespēja ir izslēgta.

Kā tiek paziņoti testa rezultāti ?

Lai garantētu konfidencialitāti, nekādas ziņas telefoniski netiks sniegtas, ja jūs zvanīsiet uz laboratoriju. Atzinumu klients saņem tikai paša izvēlētā veidā – ar elektronisko pastu, ierakstītā vēstulē, kas sūtīta pa pastu, vai saņemot pats personīgi  laboratorijā. Protams, klients var atstāt savu telefona numuru un vienoties, ka laboratorijas darbinieks piezvana un paziņo rezultātu.

Kādas ir papildus iespējas?

Anonīms paternitātes tests.

Anonīma paternitātes testa veikšanai piedāvājam izsūtīt pa pastu sagatavotu komplektu siekalu paraugu pareizai paņemšanai mājas apstākļos. Šādam testam ir iespēja pieteikties arī www.genera.lv

Anonīma paternitātes testa rezultāti nav juridiski derīgi (ar tiem nevienam neko nevar pierādīt, nevar izmantot tiesā dokumentu sakārtošanai)!