• Akreditēta klīniski diagnostiskā laboratorija

  • Akreditēta klīniski diagnostiskā laboratorija

Laktozes nepanesamība

Laktozes intolerances DNS tests pieaugušajiem

Kas ir laktozes intolerance?

Laktozes intolerance nozīmē, ka cilvēka gremošanas sistēma nespēj sagremot pārtiku, kuras sastāvā ir piena cukurs – laktoze, jo organisms neizstrādā speciālu fermentu - laktāzi.

Agrā bērnībā laktāzes daudzums parasti ir pietiekams visiem, bet, cilvēkam pieaugot, tas var mainīties. Atkarībā no pārmantotajiem gēniem, laktāzes daudzums pieaugušam cilvēkam ir pietiekams vai gadu gaitā būtiski samazinās. Nesašķeltais piena cukurs neuzsūcas zarnu sieniņās un, paliekot gremošanas sistēmā, kalpo par barību dažādām baktērijām, kas izraisa:

* Diskomforta sajūtu vēderā

* Gāzu veidošanos

* Caureju

Sāpes vēderā.

Šādi gremošanas traucējumi cilvēkiem ir sastopami bieži. Laktozes intolerance nav ļoti bīstama veselībai, bet, tās novēršana var būtiski uzlabot Jūsu pašsajūtu un dzīves kvalitāti.

DNS testa apraksts

Laktozes intoleranci noteikt tikai pēc simptomiem ir grūti, jo daudzas slimības izraisa līdzīgus gremošanas traucējumus. Parasti tiek izmantoti dažādi elpas testi, kuru laikā pēc laktozes iedzeršanas tiek noteiktas izelpoto gāzu izmaiņas. Tomēr šie testi ir neprecīzi un aizņem vairākas stundas.

Mēs piedāvājam vienkāršu un precīzu ģenētisko testu laktozes intolerances noteikšanai. Gēnu testa rezultātā tiks noskaidrots, vai Jums ir/nav gēna LCT mutācija, kas ir atbildīga par nepietiekamu laktāzes daudzumu Jūsu organismā.

Ko darīt, ja ir diagnosticēta laktozes intolerance?

Laktozes intolerances izraisītos gremošanas traucējumus var novērst:

  • Savā ēdienkartē iekļaujot piena produktus ar zemu laktozes saturu vai izvairoties no laktozi saturošiem produktiem vispār.
  • Pēc ārsta izvērtējuma un ieteikuma lietojot laktāzi saturošus medikamentus, kas palīdzēs šķelt piena cukuru un ēdienkarti nemainīt.

Lai pieteiktos laboratorijas apmeklējumam un nodotu paraugu testa veikšanai, lūdzu,

  • zvanīt: +371 67425241; +371 26267833
  • sūtīt uz : info@genera.lv informāciju, norādot veicamo analīzi, cilvēka, kam jāveic izmeklējums, vārdu un uzvārdu, dzimšanas gadu, vēlamo laboratorijas GenEra apmeklējuma datumu, laiku un Jūsu tālruņa numuru.