• Akreditēta klīniski diagnostiskā laboratorija

BUJ

DNS testus (analīzes) neveic bieži, tāpēc rodas dažādi jautājumi. Centīsimies šajā mājas lapas sadaļā atbildēt uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

 • +
  Vai es drīkstu ēst brokastis pirms parauga nodošanas DNS analīzei?

  Drīkst ēst, bet jāievēro laika intervāls starp pēdējo ēdienreizi un parauga nodošanas brīdi DNS analīzei. Vēlams, lai  laika intervāls ir 30 minūtes. Izņēmums bērni, kuri uzturā lieto mātes pienu.  Viņiem laika intervāls starp ēdienreizi, kad ēsts mātes piens un parauga nodošanas brīdi ir obligāts - 30 minūtes, ideāli ja ir 1 stunda vai vairāk. Tas nepieciešams, jo mātes piens satur arī mātes DNS. Laika intervāls vajadzīgs, lai mazulim  ņemot uztriepi no mutes gļotādas (maziem bērniem pārsvarā DNS testiem ņem šādu paraugu) paraugā nenokļūtu vēl kāda cilvēka (bērna mātes) DNS.

 • +
  Cik ilgi jāgaida testa atbilde?

  Tas, cik ilgi jāgaida katra konkrētā DNS testa atbilde, visprecīzāk ir norādīts GenEra laboratorijas cenu lapā. Parasti medicīniskajiem DNS testiem tās ir 10 darba dienas (bet, ir atsevišķi izņēmumi), paternitātes/maternitātes DNS testiem 5 darba dienas (no rēķina apmaksas dienas).

 • +
  Vai obligāti jāpierakstās uz analīzi iepriekš?

  Obligāts iepriekšējs pieraksts ir  laboratorijas apmeklējumam sestdienās (katra mēneša otrajā sestdienā GenEra laboratorija pieņem pacientus tikai pēc iepriekšēja pieraksta). Darba dienās tas ir vēlams, īpaši ieteicams grūtniecēm. Tā ir ērtāk apmeklētājiem un  laboratorijas darbinieki var labāk plānot  savu darbu un laiku.